Керівництво Сирії має сотні тонн хімічної зброї, і приховує її від фахівців Організації по забороні хімічного озброєння (ОЗХО).
Про це розповів колишній генерал сирійської армії Захер ас-Сакат, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на його інтерв'ю The Telegraph.
"Вони (уряд Асада – Ред.) визнали наявність лише 1,3 тисячі тонн, але ми знали, що в реальності у них було майже в два рази більше", - заявив колишній генерал, який був одним з вищих керівників хімічної програми країни.
При цьому він уточнив, що хімічної зброї було як мінімум дві тисячі тонн.
Читайте також: Путін повинен відповісти Трампу за Сирію, можливе загострення на українському напрямку - Орєшкін
Нагадаємо, що в 2014 році Сирію зобов'язали передати весь хімічний арсенал в ОЗХО в рамках угоди між США і Росією, після того, як сотні людей загинули через використання зарину (бойовий отруйний газ – Ред.) на околиці Дамаска.
Ця угода запобігла військовим ударам США по Сирії, і адміністрація президента Барака Обами заявила, що один з найбільших запасів хімічної зброї на "100% ліквідований".
У свою чергу, ас-Сакат запевнив, що нерозкриті запаси забороненої зброї включають в себе кілька сотень тонн зарину, хімічних речовин-прекурсорів, а також авіаційні бомби, які можуть нести хімічні заряди і хімічні боєголовки для ракет "Скад".
53-річний генерал, який зберіг контакти з офіційними особами в Сирії після втечі в березні 2013 року, розповів також, що протягом декількох тижнів до прибуття інспекторів ОЗХО у Асада були зайняті переміщенням запасів хімічної зброї.
Тонни хімікатів були вивезені в укріплені пункти біля Хомса і в прибережне місто Джабла біля Тартуса, де розташована військово-морська база і пункт матеріально-технічного забезпечення ВМФ Росії.
У наступні роки з'явилися докази того, що Дамаск продовжує використовувати хімікати, в тому числі ті, від яких він зобов'язувався відмовитися.
Як повідомляв ONLINE.UA, 4 квітня під час хімічної атаки на місто Хан-Шейхун в Сирії загинули 89 людей, в тому числі багато дітей.
У відповідь США випустили по сирійській авіабазі в районі Хомса 59 крилатих ракет "Томагавк", пояснивши це "стриманням режиму від використання хімічної зброї знову".