Відтепер Координаційний штаб надсилатиме сповіщення рідним полонених та зниклих безвісти через «Дію». Це робитимуть, щоб захистити їх від фейків.
Головні тези:
- Усі сповіщення з кабінету штабу з питань поводження з військовополоненими тепер будуть надходити в "Дію", а не надходити SMS-комунікацією.
- Додаток дозволяє робити запити, додавати та переглядати інформацію про зниклих безвісти та полонених, а також отримувати сповіщення про їх статус.
- Родичам надаються поради щодо безпечного пошуку зниклих близьких, включаючи уникання надання персональної інформації неперевіреним джерелам та збір необхідних доказів для розшуку.
У Дії спощіватимуть сімʼї полонених та зниклих безвісти
Зазначається, що часто росіяни користуються вразливістю родин військовополонених, цивільних, яких утримують у половині, та зниклих безвісти.
Вони, видаючи себе за представників Коордштабу, надсилають повідомлення, в яких вимагають гроші в обмін на «звільнення з полону». Або ж просять перейти за посиланням, а потім крадуть дані людини.
Щоб цього уникнути, усі сповіщення з кабінету з Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими будуть у «Дії». Раніше родини інформували через SMS, а тепер їм приходитимуть push-сповіщення в «Дії».
Якщо ж людину вважали зниклою безвісти, а потім зʼявилася підтверджена інформація, що вона в полоні, то рідні теж отримають сповіщення в «Дії».
Важливо: щоб отримувати такі сповіщення, потрібно авторизуватися в «Дії», мати верифіковану картку платника податків, а також подати заяви через особистий кабінет Координаційного штабу.
Загальні поради для пошуку зниклих близьких
У штабі попереджають, що не можна надавати свою персональну інформацію або відомості про зниклу особу неперевіреним організаціям та особам.
Особливо пильними закликають бути до груп у телеграмі з пошуку полонених.
Також звертають увагу, що родичам необхідно зібрати всі можливі факти і докази, необхідні для розшуку зниклого та надати ці відомості у відповідні установи та організації.
До таких доказів належать:
скріншоти повідомлень,
аудіозаписи розмов,
відео з камер спостережень,
відео з ворожих ресурсів.
Поради, рекомендації та алгоритми дій родини військовослужбовця у випадках, зникнення безвісти, потрапили в полон чи загинули містяться у Дорожній карті Координаційного штабу.