Служба безпеки України повідомила про засудження до 15 років ув’язнення агента російського ГРУ. Він коригував ракетно-бомбові удари по Запоріжжю.
Головні тези:
- Агент російського ГРУ був засуджений до 15 років ув'язнення за коригування ударів по Запоріжжю.
- Зловмисник збирав дані про оборонні об'єкти, розміщував вебкамери для шпигунства та працював на розроблену російським військовим систему зашифрованого зв'язку.
- Служба безпеки України викрила діяльність агента, документувала його злочинні наміри та затримала за місцем проживання.
- Крім коригування ударів, агент мав за завдання виявити стратегічні об'єкти та обходити українську ППО за дорученням російських кураторів.
- Шпигуну було визнано винним у державній зраді та засуджено за ст. 111 Кримінального кодексу України, призначивши покарання у вигляді 15 років ув'язнення.
Що відомо про затримання агента ГРУ РФ
Як зазначається, злочинця затримали у січні 2024 року під час підготовки нових атак на стратегічні об’єкти міста.
За даними слідства, російські куратори доручали агенту:
виявляти місцеві заводи, які виробляють боєприпаси для ЗСУ,
збирати дані про розташування зенітно-ракетних комплексів і радіолокаційних станцій для обходу української ППО.
Зловмисник планував влаштуватися на роботу на підприємство військової промисловості Запоріжжя, щоб отримати доступ до оборонних секретів.
Агент користувався системою зашифрованого зв’язку, розробленою російським військовим-шифрувальником. Для збору даних він використовував особисті зв’язки та знімав об’єкти на камеру мобільного телефону.
Зрадник виявився колишнім співробітником розформованої міліції. Його завербували дистанційно через знайомого — посадовця Міністерства оборони РФ, з яким вони навчалися разом.
СБУ заздалегідь викрила його діяльність, задокументувала злочинні наміри й затримала агента за місцем проживання.
Суд визнав його винним у державній зраді (ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України) та призначив покарання у вигляді 15 років ув’язнення.
Агенту РФ присудили 15 років в’язниці за шпигунство
За даними слідства, зловмисник установив декілька вебкамер на технологічних спорудах поблизу місцевого порту, щоб відстежувати локації українських плавзасобів. Ці відеопристрої мали в режимі реального часу фіксувати морський та річковий трафік з наданням віддаленого доступу розвідці РФ.
У лютому цього року СБУ виявила і деактивувала приховані камери, а потім затримала зловмисника, коли він намагався встановити ще один відеопристрій.
Під час розслідування стало відомо, що додатковим завданням агента було виявлення наземних об'єктів Сил оборони, зокрема військових шпиталів, навчальних центрів і блокпостів.