У Міністерстві закордонних справ наголосили, що Україна має наразі спроможність зайняти місце сьогоденної Росії у її паливних відносинах з федеральним урядом Німеччиною.
Джерело: брифінг міністра Дмитра Кулеби
За словами дипломата, йдеться про партнерство з енергетичної співпраці. Наразі всі живуть та оцінюють співпрацю з “газових” позицій, проте “потрібно думати не лише про сьогодні, але і про завтра.
Він звернув увагу на популярність такого різновиду палива, як водень - обсяги його використання у світі зростають упродовж останніх років.
“З усіх перспектив розвиток водневої енергетики в Україні є не просто джерелом створення альтернативного джерела енергії, а великим політичним європейським проєктом, який здатен кардинально змінити розклад сил і силу альянсів на європейському континенті.
У перспективі, якщо Україна не змарнує свій шанс, Україна у відносинах з Німеччиною може зайняти те місце, яке зараз займає Росія, коли йдеться про постачання газу”, - пояснив Кулеба.
Він наголосив, що в цілому постачання водню до країн-учасниць Євросоюзу можна назвати “великим політичним проєктом” і “дуже серйозним інструментом євроінтеграції України”.
Нещодавно НАК “Нафтогаз” узгодив постачання до Німеччини водню з компанією RWE. Одночасно з цим чотири оператори ГТС з України, Німеччини, Словаччини і Чехії представили спільну ініціативу “Центральноєвропейський водневий коридор”.
“Дуже приємно бачити, як вже сьогодні створюється майбутнє, як Україна мислить не лише сьогоднішнім, але і завтрашнім днем. Однак це не означає, що ми повинні скласти руки і мовчки спостерігати за тим, що відбувається на газовому ринку”, - уточнив Кулеба.
Передбачається, що згадана ініціатива має за мету формування водневої “магістралі” на території країн Центральної Європи, яка стане базою для транспортування водню з перспективних районів. Зокрема, йдеться про постачання.
Читайте також: