Лідери ЄС провели таємні перемовини щодо України на тлі перемоги Трампа
Категорія
Політика
Дата публікації

Лідери ЄС провели таємні перемовини щодо України на тлі перемоги Трампа

Євросоюз
Джерело:  Bloomberg

Як вдалося дізнатися журналістам від своїх інсайдерів, лідери Європейського Союзу під час зустрічі в Будапешті 7 листопада обговорювали продовження підтримки України, якщо Дональд Трамп все-таки заблокує американську допомогу.

Головні тези:

  • Головним питанням переговорів було забезпечення фінансування та військової підтримки України.
  • Євросоюз стурбований через можливе перекладання усього фінансового тягаря на Європу.
  • Трамп уже розпочав переговори з європейськими лідерами щодо завершення війни.

ЄС готується до різних сценаріїв після повернення Трампа

У центрі переговорів було одне з ключових та актуальних питань — чи здатен офіційний Брюссель надати необхідне фінансування для військової підтримки України, яка досі стримує російську агресію.

У Євросоюзі стурбовані тим фактом, що новий президент США Дональд Трамп спробує перекласти увесь фінансовий тягар на Європу.

За словами анонімних джерел, наразі в блоці не збираються відмовлятися від своїх забов'язань щодо України та змінювати курс.

Як уже згадувалося раніше, український лідер Володимир Зеленський 7 листопада закликав своїх союзників у ЄС насамперед сконцентруватися на збереженні постачань зброї.

Окрім того, він просив не підривати позиції України розмовами про припинення вогню або поступки російському диктатору Володимиру Путіну.

У чому наразі полягає головна проблема

Під час переговорів прем'єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні вкотре нагадала членам блоку, що мир в Європі досі зберігається завдяки відвазі українського народу, а також тій допомозі, яку регулярно надає Захід.

А проте ми побачимо, як розвиватиметься сценарій у найближчі тижні.

Джорджія Мелоні

Джорджія Мелоні

Прем'єр-міністерка Італії

За словами інсайдерів, насправді офіційний Брюссель стурбований не через кількість грошей, яку доведеться витрачати на підтримку України без допомоги США, а через військові ресурси, яких у ЄС не так вже й багато.

Дехто з посадовців стверджував, що Європі слід почекати до інавгурації Трампа в січні, щоб дізнатися про його наміри щодо України. Інші говорили, що лідери не можуть дозволити собі такої розкоші, і Європейська комісія повинна розробити пропозиції щодо того, як ЄС реагуватиме на припинення допомоги з боку США.

Журналістам також вдалося дізнатися, що Трамп вже розпочав свій перший раунд телефонних розмов з європейськими лідерами.

Новий очільник Білого дому нібито дав зрозуміти, що не збирається підштовхувати Україну до поступок Путіну.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?