Лубінець відреагував на смерть захисника Маріуполя Іщенка у російському полоні
Категорія
Україна
Дата публікації

Лубінець відреагував на смерть захисника Маріуполя Іщенка у російському полоні

Дмитро Лубінець
Іщенко

Омбудсман України Дмитро Лубінець повідомив про смерть Олександра Іщенка, який перебував з весни 2022 року у російському полоні. До цього чоловік служив у якості водія в полку АЗОВ у Маріуполі.

Головні тези:

  • Олександр Іщенко, захисник Маріуполя, помер у російському полоні.
  • Дмитро Лубінець звернувся до уповноваженої з прав людини в РФ для визначення причин смерті українського військовополоненого.
  • Україна активно вимагає від РФ дотримання Женевських конвенцій у відношенні до українських полонених, зокрема щодо надання медичної допомоги та умов утримання.
  • Події, пов'язані з смертю Олександра Іщенка, свідчать про необхідність уваги до умов утримання військовополонених в Росії та дотримання прав людини в умовах війни.

Лубінець вимагає розслідувати смерть українського військовополоненого

Дізнався про смерть захисника Маріуполя 55-річного Олександра Іщенка, якого росіяни судили за надуманою статтею і утримували у слідчому ізоляторі на території РФ.

Дмитро Лубінець

Дмитро Лубінець

Омбудсман України

Зі слів доньки Захисника України, він помер 9 днів тому. Проте українську сторону ніхто про це офіційно не сповістив. Також не було офіційного повідомлення про причину смерті громадянина України.

Лубінець з негайним листом звернувся до уповноваженої з прав людини в РФ, аби вона розібралася у трагічній смерті військовополоненого, якого утримувала російська сторона, та повідомила обставини та причину смерті Олександра Іщенка.

Беззаперечно про трагедію додатково повідомив МКЧХ та ООН, аби організації зафіксували факт загибелі військовополоненого і звернули увагу на умови утримання українських полонених захисників. Україна вимагає, аби РФ неухильно дотримувалася Женевських конвенцій — надавала необхідну медичну допомогу, створила змішану медичну комісію, аби це дало змогу репатріювати всіх тяжкохворих та тяжкопоранених.

Лубінець нагадав, що відповідно до ст. 12 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими, військовополонені перебувають у руках ворожої держави, а не окремих осіб чи військових частин, які взяли їх у полон. Незалежно від відповідальності, яку можуть нести окремі особи, держава, що тримає в полоні, відповідає за поводження з військовополоненими

Смерть азовця в російському полоні: що відомо

Український військовополонений Олександр Іщенко, який служив водієм у полку «Азов», помер у СІЗО-5 у Ростові-на-Дону.

Інформацію про смерть військовополоненого оприлюднили під час засідання Південного окружного військового суду в Ростові-на-Дону, який розглядає сфабриковану справу проти Іщенка та ще 23 «азовців». Документів, які підтверджують смерть підсудного, СІЗО суду ще не надало. Відповідно, точна дата і причина смерті також невідомі.

На засіданні 31 липня суд закінчив розгляд «доказів у справі», але до дебатів не перейшов, щоб дочекатися документів про загибель Іщенка. Дебати мають відбутися 7 серпня.

Олександру Іщенку було 55 років, він був одружений. 25 лютого 2022 року вступив у територіальну оборону полку спеціального призначення «Азов» як військовий водій. Навесні 2022 року в Маріуполі він потрапив до російського полону, а потім став фігурантом кримінальної справи разом із ще 23 українцями.

Усі вони у різний час служили в «Азові» за контрактом або були вільнонайманими службовцями. Деякі з обвинувачених брали участь в обороні «Азовсталі», інші на момент російського вторгнення вже залишили службу та були затримані вдома. У справі також проходять дев'ятеро жінок, більшість із яких — кухарки, які готували їжу для військових «Азова».

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?