Більшість нових випадків COVID-19 в Україні наразі припадають на штам коронавірусу "Дельта". Для нього характерні такі типові симптоми захворювання, як головний біль, лихоманка, нежить, біль у горлі. Однак лікарі фіксують небезпечні специфічні симптоми у пацієнтів, інфікованих цим штамом, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Джерело: інтерв’ю виданню “Голос Америки”.
Глава МОЗ заявив, що у хворих спостерігають різке падіння рівня кисню на 7-8 день після інфікування штамом "Дельта".
“Лікарі-інфекціоністи говорять про певні особливості “Дельти” на території України: інфікована людина може мати симптоми 7-8 днів, а потім сатурація кисню різко падає із 92% до 70%. Таких людей важко витягти, їх підключають до апаратів штучної вентиляції легень”, - сказав Ляшко.
Коронавірус в Україні
За словами міністра, показники захворюваності на COVID-19 в країні вже наблизились до показників осені минулого року.
Нова хвиля епідемії почалася раніше, ніж очікували фахівці та представники міністерства. Так, в МОЗ прогнозували спалах захворюваності не раніше жовтня-листопада. Сьогодні в Україні щодня реєструють по 16-17 000 нових випадків COVID-19.
“Це високі показники захворюваності”, - зауважив міністр.
При цьому в Україні зростає також і кількість госпіталізацій.
Найбільше хворіють на COVID-19 у великих містах – Одесі, Запоріжжі, Дніпрі, Харкові, а також в Сумській, Донецькій та Житомирській областях.
Зазначимо, що за даними ВООЗ та амерканського CDC (центру з контролю та профілактики захворювань), в США та Європі штам коронавірусу “Дельта” теж переважає над усіма іншими штамами. Коронавірус продовжує мутувати і з’являються нові варіанти, але поки що вони не мають суттєвого впливу на загальну епідемічну картину.
Попри значне зростання захворюваності, Євросоюз поки що залишає Україну в “зеленому списку держав”. Відповідні рекомендації були опубліковані на сайті Ради ЄС 8 жовтня. Тож наразі Україна знаходиться в списку держав, громадяни яких можуть подорожувати до ЄС без додаткових коронавірусних обмежень. Список знову мають переглянути через 14 днів.
Читайте також: