Ляшко назвав особливості штаму коронавірусу Дельта в Україні
Категорія
Україна
Дата публікації

Ляшко назвав особливості штаму коронавірусу Дельта в Україні

Ляшко назвав особливості штаму коронавірусу Дельта в Україні
Джерело:  online.ua

Більшість нових випадків COVID-19 в Україні наразі припадають на штам коронавірусу "Дельта". Для нього характерні такі типові симптоми захворювання, як головний біль, лихоманка, нежить, біль у горлі. Однак лікарі фіксують небезпечні специфічні симптоми у пацієнтів, інфікованих цим штамом, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Джерело: інтерв’ю виданню “Голос Америки”.

Глава МОЗ заявив, що у хворих спостерігають різке падіння рівня кисню на 7-8 день після інфікування штамом "Дельта".

“Лікарі-інфекціоністи говорять про певні особливості “Дельти” на території України: інфікована людина може мати симптоми 7-8 днів, а потім сатурація кисню різко падає із 92% до 70%. Таких людей важко витягти, їх підключають до апаратів штучної вентиляції легень”, - сказав Ляшко.

Коронавірус в Україні

За словами міністра, показники захворюваності на COVID-19 в країні вже наблизились до показників осені минулого року.

Нова хвиля епідемії почалася раніше, ніж очікували фахівці та представники міністерства. Так, в МОЗ прогнозували спалах захворюваності не раніше жовтня-листопада. Сьогодні в Україні щодня реєструють по 16-17 000 нових випадків COVID-19.

“Це високі показники захворюваності”, - зауважив міністр.

При цьому в Україні зростає також і кількість госпіталізацій.

Найбільше хворіють на COVID-19 у великих містах – Одесі, Запоріжжі, Дніпрі, Харкові, а також в Сумській, Донецькій та Житомирській областях.

Зазначимо, що за даними ВООЗ та амерканського CDC (центру з контролю та профілактики захворювань), в США та Європі штам коронавірусу “Дельта” теж переважає над усіма іншими штамами. Коронавірус продовжує мутувати і з’являються нові варіанти, але поки що вони не мають суттєвого впливу на загальну епідемічну картину.

Попри значне зростання захворюваності, Євросоюз поки що залишає Україну в “зеленому списку держав”. Відповідні рекомендації були опубліковані на сайті Ради ЄС 8 жовтня. Тож наразі Україна знаходиться в списку держав, громадяни яких можуть подорожувати до ЄС без додаткових коронавірусних обмежень. Список знову мають переглянути через 14 днів.

Читайте також:

  • МОЗ розширить перелік професій з обов’язковою COVID-вакцинацією.

  • Вчені знайшли нульового пацієнта пандемії коронавірусу.

  • МОЗ вказало на російський слід у темпах вакцинації в Україні.

Категорія
Україна
Дата публікації

В Україні розвиватимуть космічні технології — Міноборони створило нове управління

Міноборони
Джерело:  Суспільне

Міноборони України створило управління космічної політики. Воно має об'єднати державні та приватні компанії, а також науковців космічної галузі для взаємодії з українським військом.

Головні тези:

  • Міноборони України активно розвиває космічні технології шляхом створення управління космічної політики.
  • Управління має об'єднати державні та приватні компанії, а також науковців для спільної роботи з українським військом.
  • Україна планує мати національні супутники для оборонних цілей та систему оповіщень повітряних тривог до 2030 року.

В Україні з’явилося управління космічної політики

Про це під час форуму Space For Ukraine розповіла заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

Ми маємо закон про космічну діяльність, який каже, що Міноборони має формувати політику у сфері військового космосу. Це не тільки закупівля інноваційних рішень в інженерів, це не тільки створення ком'юніті для того, щоб найкращі рішення приходили в Україну, а це і ще створення космічних військ.

Катерина Черногоренко

Катерина Черногоренко

Заступниця міністра оборони України з питань цифровізації

За її словами, оборонне відомство планує стати основним замовником в Україні космічної техніки, продуктів та послуг. А це управління має обʼєднати державні та приватні інституції, науковців космічної галузі для взаємодії із Силами оборони.

Ми хочемо, щоб всі інноватори, всі інженери, які думають над тим як розробити космічні технології знали контакти, розуміли цифрові точки входу, щоб з нами (Міноборони — ред.) взаємодіяти. Управління є координаційним центром, є центром генерації сенсів, є центром генерації політик.

Вона додала, що до 2030 року Україна планує мати національні супутники для оборонних цілей, а також систему оповіщень повітряних тривог та контролю космічного простору.

У січні 2021 року Кабінет міністрів схвалив концепцію загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021―2025 роки. Вона передбачала створення до двох тисяч нових робочих місць у космічній галузі та зростання науково-технічного персоналу у цій сфері.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?