Сьогоднішній Doodle присвячений голландському художнику Йоханнесу Вермеру, видатному майстру епохи бароко, який вважається одним із найвидатніших представників світу мистецтва всіх часів. Цього дня, 12 листопада 1995 року в Національній галереї Вашингтона відкрилася однойменна виставка, на якій було представлено 21 із 35 існуючих його робіт.
Джерело: Google
Йоганнес Вермер народився в Делфті, Нідерланди, в розпал Золотого віку Голландії в 1632 році. Хоча про ранній період життя Вермера відомо небагато, історики оцінюють його ранні міфологічні картини, і вважають, що він спочатку прагнув стати художником історичного спрямування.
До 1650-х років Вермер почав малювати тонко освітлені інтер'єри зі химерною символікою - стиль, що відрізняється традиційними голландськими мотивами, які стали його візитною карткою. Він зафіксував банальність у сяючих і вишуканих деталях, створивши шедеври, у тому числі «Дівчину з перловою сережкою» (1665), яка зараз експонується в музеї Мауріцхейс в Гаазі, Нідерланди. Художні прийоми, які використовував Вермер, залишаються предметом дискусій. Деякі історики мистецтва припускають, що він відстежив зображення, що проектуються камерою-обскуром (попередницею фотоапарата), але без фізичних доказів, що підтверджують такі твердження, деякі фахівці, які вивчають його творчість, залишаються непереконливими.
«Дівчина, що читає лист біля відкритого вікна» Вермера (фото - wiki.art)
Google Doodle посилається на «Алегорію живопису» (1666–1668), «Жінку, яка пише листа зі своєю служницею» (1670–1671). У 1979 рентгенівський знімок виявив захованого Купідона в картині «Дівчина, що читає лист біля відкритого вікна» Вермера (1657-1659). Дослідники продовжили аналіз полотна у 2017 році, визначивши, що Купідон був покритий іншим художником. 2021 року з ініціативи Німеччини картину повністю відреставровано. Ці зусилля - лише деякі з багатьох спроб демістифікувати Вермера і деякі з найцінніших творів образотворчого мистецтва, які він залишив після себе.
Читайте також:
Автопортрет Фріди Кало виставлять на аукціон за 30 мільйонів
Google опублікував гігапіксельні знімки 1848 відомих витворів мистецтва
Знайди свого: у музеї Ханенків стартував проєкт з метою адопції тварин із притулків