Національне антикорупційне бюро може вже найближчим часом отримати більш широкі повноваження на проведення своїх розслідувань.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "Інтерфакс-Україна".
Читайте також: Меморандум з МВФ: Україна пообіцяла вирішити питання пенсійної реформи до кінця квітня
Згідно опублікованому 4 квітня тексту меморандуму МВФ і України, НАБУ до кінця травня 2017 року має отримати право самостійно знімати інформацію з каналів зв'язку і проведення слідчих дій під прикриттям.
Повідомляється, що попередній термін виконання цієї умови – кінець листопада 2016 року – не був виконаний і новим терміном виконання визначений кінець травня 2017 року.
Таким чином, законодавчі зміни повинні бути внесені у Верховну Раду і ухвалені до кінця травня (це визначено контрольним показником співпраці з МВФ), щоб гарантувати можливість для НАБУ користуватися широким спектром методів розслідування без необхідності покладатися на інфраструктуру інших відомств, в їх числі: операції під прикриттям, перехоплення повідомлень, доступ до комп'ютерних систем і контроль кореспонденції.
Крім того, меморандум передбачає, що реєстрація досудових справ і ухвал слідчих суддів, які мають відношення до НАБУ, повинні бути захищені від витоку інформації, пов'язаної з поточними розслідуваннями, шляхом обмеження доступу до неї офіцерів НАБУ і Спеціальної антикорупційної прокуратури (САП) до тих пір, поки розслідування справи не завершено або закрито.
У меморандумі зазначається, що до кінця грудня 2016 року НАБУ найняло 542 співробітника з 700 осіб повної комплектації і відкрило 3 регіональні відділення. НАБУ продемонструвала свою здатність проводити розслідування щодо високопоставлених посадових осіб, зокрема 8 членів парламенту, 39 суддів, 23 прокурора.
При цьому у співпраці з САП 40 справ були відправлені в суд і призвели до скасування недоторканності члена парламенту.
Також у МВФ зобов'язали НАБУ зробити певні кроки в громадському доступ до інформації. Так, на сайті відомства повинні публікуватися статистичні дані, що стосуються розслідувань актів корупції з боку високопоставлених посадових осіб.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше в МВФ повідомили, які завдання стоять перед Україною для того, щоб стабілізувати економічну ситуацію і поліпшити бізнес-клімат в країні.
1 квітня Європейська комісія перерахувала Україні черговий транш у межах програми Ukraine Facility. Що важливо розуміти, цього разу йдеться про 3,5 млрд євро.
Головні тези:
- Ця фінансова допомога сприятиме підтримці макроекономічної стабільності.
- Єврокомісія відзначила зусилля України у проведенні реформ на шляху до потенційного членства в блоці.
Україна отримала ще 3,5 млрд євро
Про це повідомив очільник Кабінету міністрів України Денис Шмигаль.
Європейська комісія перерахувала Україні 3,5 млрд євро чергового траншу в межах Ukraine Facility.

Денис Шмигаль
Прем’єр-міністр України
За словами глави уряду, новий транш фінансової допомоги з боку офіційного Брюсселю дасть можливість Україні надалі підтримувати макроекономічну стабільність.
Окрім того, наголошується, що Єврокомісія відзначила відданість нашої країни впровадженню реформ на шляху до повноправного членства в ЄС.
Денис Шмигаль звертає увагу на те, що загальна фінансова допомога в межах механізму Ukraine Facility вже сягнула 19,6 млрд євро.
Дякуємо за постійну підтримку та солідарність з Україною у важкі часи. Разом вистоїмо та все відбудуємо, — наголосив прем’єр-міністр.