Мер Слов'янська закликає людей евакуюватися з міста
Категорія
Україна
Дата публікації

Мер Слов'янська закликає людей евакуюватися з міста

Мер Слов'янська закликає людей евакуюватися з міста
Джерело:  online.ua

Мер Слов'янська Вадим Лях публічно попередив, що після взяття росіянами Лисичанська наступною ціллю армії РФ буде Слов'янськ, а також, ймовірно, Краматорськ та Бахмут. 

Джерело: "24 Канал"

Мер Слов'янська просить людей евакуюватися з міста, поки це безпечно

За його словами, у вищезгаданих містах він уважно спостерігає за подіями на фронті та сподівається, що наші бійці не дадуть ворогу просунутися.

Він також звернув увагу на те, що протягом останніх днів Слов'янськ став прифронтовим містом – зараз його обстрілюють щодня.

Як відомо, 3 липня стався наймасштабніший з ворожих обстрілів. В результаті цього 19 людей було поранено, а 6 загинули, серед них – одна дитина.

На тлі останні трагічних подій мер Слов'янська закликає місцевих евакуюватися, оскільки наразі це можна зробити безпечно.

За словами Вадима Ляха, евакуації відбуваються щодня, а кількість охочих виїхати збільшується. До прикладу, сьогодні таких людей було 70, а завтра виїжджатимуть вже 200. Щоб записатися, люди телефонують на спеціальну гарячу лінію та обирають найзручніший для себе напрямок.

 На жаль, людей примушує виїжджати така гаряча пора і те, що вбивають їхніх сусідів, – зазначив мер міста.

Я розумію, що, на жаль, так буде і в Слов'янську. Це вже помітно, бо збільшується кількість тих, хто хоче виїхати, але збільшується насамперед тому, що збільшується кількість прильотів та гинуть люди, – додав Вадим Лях.

 Читайте також:

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Майже тисяча пінгвінят народилася у районі станції "Академік Вернадський" — відео

Станція

На острові Галіндез, у районі станції «Академік Вернадський», уже народилися близько тисячі пташенят субантарктичних пінгвінів.

Головні тези:

  • На острові Галіндез у районі станції “Академік Вернадський” вже народилася тисяча пташенят пінгвінів.
  • Субантарктичні пінгвіни гніздяться на острові, де будують гнізда, відкладають яйця та годують своїх малят.
  • Відео відображає процес годування пташенят, де дорослий пінгвін постачає їжу своїм дитинчатам через дзьоб.
  • Українські вчені зафіксували зростання кількості пінгвінів на острові Галіндез.

Бебібум в Антарктиці: науковці “Вернадського" показали пташенят пінгвінів

Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр і публікує відео, як батьки годують пінгвінят.

Українські вчені зауважили, що в частині гнізд ще лишаються яйця, тож кількість пташенят зростатиме, але більшість родин мають уже по двоє малюків.

Вони зараз дуже різні: деякі щойно вилупилися, а деякі вже величенькі й розміром майже як їхні батьки, — розповів біолог 29-ї Української антарктичної експедиції Світозар Давиденко.

На відео, яке оприлюднили полярники, можна побачити, як відбувається процес годування.

Після того, як пташеня просить поїсти, дорослий пінгвін «постачає» частково перетравлену їжу (насамперед це криль) зі стравоходу до дзьоба, а дитинча звідти нею ласує.

У НАНЦ нагадали, що на Галіндезі гніздують переважно субантарктичні пінгвіни. Їх також називають віслюкові через характерний голосний крик.

На острів вони прибувають навесні для розмноження, тут будують гнізда, відкладають яйця (зазвичай по два) та виводять пташенят.

За даними українських вчених, минулого сезону на Галіндезі кількість субантарктичних пінгвінів сягнула рекордних семи тисяч.

Українські полярники розкривають секрет ходи пінгвіна

В оприлюдненому відео пінгвіни напрочуд вправно і водночас кумедно спускаються з крижаної гірки, а потім лягають на живіт і котяться.

Пінгвіни мають спеціальну ходу для пересування по слизькій поверхні.

Її секрет у тому, щоб перевалюватися з однієї лапки на іншу, широко розставивши крильця. Хоча коли пінгвінам треба швидко кудись дістатися, то вони просто лягають на животик і ковзають, — зазначають в Національному науковому антарктичному центрі.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Росія може втратити до 20% експорту нафти

експорт нафти
Джерело:  online.ua

На тлі нових потужних американських санкцій проти країна-агресорка РФ може втратити до 20% експорту нафти.

Головні тези:

  • Під удар американських санкцій потраплять нафтовий та газовий сектори РФ.
  • Прогнози економістів вказують на скорочення виручки країни-агресорки та проблеми зі зростанням дисконтів на нафту та нафтопродукти.
  • Джон Кірбі наголосив, що санкції створюють тиск на російську економіку, що змусить Кремль робити важкий вибір.

Росія вже оцінює майбутні наслідки санкцій США

Згідно з прогнозами російських економістів, зупинка їхніх заводів через останні санкції США не сильно вплине на світові ринки, однак суттєво скоротить виручку країни-агресорки.

Цього разу під удар Вашингтона потраплять нафтовий та газовий сектор РФ.

Як уже згадувалося раніше, до санкційного списку потрапили кілька десятків структур "Газпром нефти" і "Сургутнефтегаза".

На "Газпром нефть" і "Сургутнефтегаз" в останні місяці припадало до 20% російського експорту нафти. "Сургутнефтегаз" щомісяця відвантажував близько 1,9-2,2 млн тонн, "Газпром нефть" — 1,6-1,8 млн тонн.

На переконання російських економістів, Москві потрібно готуватися до проблем зі зростанням дисконтів на нафту і нафтопродукти, збільшенням ставок фрахту через дефіцит «чистих» танкерів, а також із проведенням оплати.

Який прогноз озвучили в США

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі попередив, що на тлі нових американських санкцій офіційна Москва буде змушена робити важкий вибір та втрачати мільярди доларів щомісяця.

За його словами, обмеження створюють значний тиск на російську економіку, це дедалі більше змушуватиме російське керівництво робити важкий вибір.

Джон Кірбі також додав, що введені минулою осінню санкції проти російських банків із міжнародними зв’язками, включно із "Газпромбанком" стали потужним ударом по енергетичному сектору Росії.

Ми вважаємо, це має посилити тиск (на Росію) і сприяти і без того похмурим економічним прогнозам на 2025 рік та надалі для пана Путіна та його економіки воєнного часу, — зазначив Джон Кірбі.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?