У Польщі зафіксовано ще дві спроби прориву групами мігрантів з боку білоруського кордону. Про це повідомляє Прикордонна служба Польщі.
Джерело: Twitter відомства
Вчора, 6 грудня, на польсько-білоруському кордоні зафіксовано 116 спроб його нелегального перетину. На відрізку кордону, що охороняється прикордонною заставою у Черемсі, групи кількістю 30 осіб двічі проривалися до Польщі зв підтримки білоруських служб.
Зазначається, що прикордонники видали 25 постанов про залишення території Польщі.
На польсько-білоруському кордоні від серпня було відвернуто спроби перетину кордону понад 40 тис. мігрантів з Близького Сходу, в основному Іраку, потрапити з Білорусі на територію РП.
Польща частково закрила пункти пропуску на кордоні з Білоруссю, збудувала тимчасові загородження з колючого дроту. До середини наступного року Польща планує збудувати постійне загородження на кордоні з Білоруссю завдовжки майже 200 км та заввишки понад 5 метрів.
Як мігранти з Близького Сходу потрапляють до Білорусі
Мінськ має регулярне авіасполучення з містами Близького Сходу, серед яких — Стамбул, Бейрут, Дубай і Багдад. Державна авіакомпанія "Белавіа" виконує щоденні рейси зі Стамбула. А російський "Аерофлот" і "Турецькі авіалінії" регулярно літають до Мінська.
Судячи з результатів недавнього журналістського розслідування ВВС, мережа туристичних фірм і контрабандисти, більшість з яких знаходять своїх клієнтів у соцмережах, організовують переліт і візи до Білорусі в рамках пакетних турів. Також відомо, що білоруські відомства ввели безвізовий в’їзд терміном на 30 діб для 76 країн, за винятком Іраку й Афганістану.
Більшість тих, хто намагається потрапити до країн Європи через Білорусь, є громадянами країн Близького Сходу, а також Афганістану та Ірану. Європейська прикордонна служба Frontex наводить власні дані, згідно з якими у вересні мігранти, що намагаються перетнути кордон ЄС їдуть з таких країн:
Ірак
Сирія
Афганістан
Туреччина
Іран
Читайте також: