Митрополиту УПЦ МП Павлу оголосили нову підозру
Категорія
Україна
Дата публікації

Митрополиту УПЦ МП Павлу оголосили нову підозру

Митрополиту УПЦ МП Павлу оголосили нову підозру
Джерело:  online.ua

Правоохоронці оголосили про нову підозру намісникові Києво-Печерської лаври митрополиту Української православної церкви московського патріархату Павлу (Лебедю).

Джерело: СБУ

Митрополиту УПЦ МП Павлу оголосили нову підозру

За даними слідства, за день до оголошення першої підозри від СБУ у квітні 2023 року митрополит дав відеоінтерв’ю одному з українських ЗМІ, де заперечив існування України як суверенної держави.

Митрополит назвав російське вторгнення у 2014 році «громадянським конфліктом». Судова лінгвістична експертиза підтвердила це.

Своїми висловленнями чоловік розпалював національну, регіональну та релігійну ворожнечі в телефонних розмовах із вірянами, кажуть у прокуратурі. Це також підтвердили експертизи.
Окрім того, встановлено факти спілкування митрополита зі свідком у кримінальному провадженні, попри те, що рішення суду забороняє це.
Тепер чоловіка підозрюють за ще двома статтями Кримінального кодексу: ч. 2 ст. 161 та ч. 3 ст. 436-2. Санкції статей передбачають до 5 років ув'язнення.
Прокуратура скерувала клопотання до Солом’янського районного суду Києва про зміну запобіжного заходу священнослужителю з домашнього арешту на тримання під вартою.
30 червня суд ще на два місяці залишив Павла під домашнім арештом.

У чому ще підозрюють Павла?

Слідчі СБУ 1 квітня повідомили намісникові Києво-Печерської лаври митрополиту УПЦ МП Павлові про підозру за ч. 1 ст. 161 та ч. 1 ст. 436-2 ККУ. У нього вдома та в лаврі провели обшуки. Павло заявив, що йому вручили повідомлення про підозру за підтримку російської агресії проти України й нібито за те, що назвав настоятеля Православної церкви України Епіфанія розкольником.
Служба безпеки пояснила, що зібрала обґрунтовану доказову базу про причетність Павла до розпалювання релігійної ворожнечі, виправдовування і заперечення збройної агресії рф проти України. СБУ також опублікувала перехоплення телефонних розмов митрополита Павла, де той з-поміж іншого радіє тимчасовій окупації Херсона й заявляє, що в західних регіонах України немає українців.
Сам священник заявив, що завжди засуджував «усілякі спроби проти нашої держави, і того, що зробила росія, путін, у жодному разі виправдати не можна».

  Читайте також:

Категорія
Політика
Дата публікації

У Путіна вигадали нову умову для переговорів з Україною

Путін
Джерело:  online.ua

Країна-агресорка Росія стверджує, що, мовляв, готова розпочати перемовини з командою українського лідера Володимира Зеленського щодо завершення війни за умови, якщо Україна зніме юридично перепони на шляху контактів між країнами.

Головні тези:

  • Москва висуває дедалі більше умов для старту перемовин.
  • Український лідер Володимир Зеленський запропонував Росії зупинити далекобійні удари.

Кремль продовжує вдавати, що готовий до переговорів

З заявою з цього приводу виступив речник російського диктатора Дмитро Пєсков.

При бажанні і відкритості української сторони, напевно, повинні бути вжиті якісь кроки для того, щоб юридично розчистити ці перепони на шляху таких контактів, якщо є така готовність.

Дмитро Пєсков

Дмитро Пєсков

Речник Кремля

На цьому тлі представник російського диктатора вкотре почав стверджувати, що Путін нібито "багато разів говорив про свою готовність вирішувати питання шляхом переговорів".

Вчорашні слова президента про обговорення мораторію на удари по цивільних об’єктах — ще одне повторення цієї готовності, — цинічно збрехав Пєсков.

Що важливо розуміти, ввечері 20 квітня, коли закінчувалося "великоднє перемир’я", оголошене Путіним, український лідер Володимир Зеленський запропонував Росії відмовитися від далекобійних дронових та ракетних ударів по цивільній інфраструктурі на 30 діб із можливістю продовження.

Президент України звернув увагу на те, що російські загарбники не дотрималися своєї обіцянки тиші на всіх основних напрямках фронту, проте не було повітряних тривог.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?