Морпіхи ЗСУ висадилися на лівому березі Дніпра та зайняли позиції ворога
Категорія
Україна
Дата публікації

Морпіхи ЗСУ висадилися на лівому березі Дніпра та зайняли позиції ворога

ЗСУ
Джерело:  ISW

Підрозділи двох українських бригад морської піхоти, ймовірно, 17-18 жовтня перетнули річку Дніпро та висадилися на лівий берег річки на Херсонщині.

Морпіхи ЗСУ висадилися на лівому березі Дніпра та зайняли позиції ворога

На геолокованих експертами ISW кадрах, опублікованих 18 жовтня, видно, що українські війська просунулися на північ від Піщанівки (14 км на схід від міста Херсон та 3 км від річки Дніпро) та до Пойми (11 км на схід від міста Херсон та 4 км від річки Дніпро).

За даними росЗМІ, дві українські "штурмові групи" висадилися на східному березі Дніпра та прорвали російську оборону, тимчасово зайнявши всю Пойму та позиції на північній околиці Піщанівки. Повідомляється, що станом на 18 жовтня окупанти контролюють лише південну частину Піщанівки.

Занепокоєння військового керівництва РФ здатністю військ відбити потенційну українську наступальну операцію через Дніпро може бути частково пов'язане зі станом російського угрупування військ на лівому березі. Російське командування останніми місяцями залучило відносно більшу кількість елітних підрозділів з херсонського напряму для підтримки оборонних операцій у Запорізькій області.

Що відомо про успіхи ЗСУ на Херсонщині 

За інформацією представників британської військової розвідки, українським військовим вдалось розширити плацдарм в районі Антонівського мосту і зараз ЗСУ здійснюють рейди на окуповані території на лівому березі Дніпра і створюють невеликі плацдарми на нових ділянках.

Крім того, в гирлі Дніпра продовжується активна боротьба за контроль над невеликими островами.

Російське командування стоїть перед дилемою: зміцнювати цей напрямок чи розгортати війська в районах основних контрнаступальних операцій України, далі на схід, - йдеться у звіті британської розвідки.

Категорія
Україна
Дата публікації

Залужний розкрив правду про "секретну зброю" України у Вісбадені

Валерій Залужний
Залужний розповів про штаб у Вісбадені

Ексголовнокомандувач ЗСУ, посол України у Великій Британії Валерій Залужний вирішив розповісти подробиці створення військового штабу в німецькому Вісбадені у 2022 році, який став "секретною зброєю" у плануванні операцій та формуванні потреб для їх реалізації.

Головні тези:

  • Ідея логістичного оперативного штабу в Вісбадені була реалізована завдяки підтримці Великої Британії.
  • Цей майданчик став чудовим механізмом взаємодії України з її партнерами.

Залужний розповів про штаб у Вісбадені

Ексголовнокомандувач ЗСУ нагадав про те, що після 24 лютого 2022 року військова допомога від союзників Києва суттєво зросла.

Саме тоді Україна почала отримувати багато різноманітної зброї і техніки, а з цим — і нові виклики, пов’язані з її доставкою та ремонтом.

Саме тому у квітні 2022 року ми створили центр з координації постачання військової допомоги Україні. Він базувався у штаб-квартирі Європейського командування США у Штутгарті, Німеччина. Через деякий час цей штаб продовжив роботу у Вісбадені.

Валерій Залужний

Валерій Залужний

Ексголовнокомандувач ЗСУ, посол України у Великій Британії

Потім прийшло розуміння, що Україні та її союзникам потрібен спільний з партнерами оперативний штаб, який буде здійснювати оцінку потреб у зброї та техніці, виходячи з планування операцій.

Саме на цьому тлі вперше виникла ідея створити на базі логістичного оперативний штаб, який би аналізував сплановані операції ЗСУ і, відповідно до стандартів НАТО, формував під них потребу.

Цю ідею вдалося втілити в життя завдяки підтримці офіційного Лондона.

І Вісбаден отримав нове дихання. У цьому штабі планували операції, проводили воєнні ігри, формували потреби для ЗСУ та передавали їх до Вашингтона та європейських столиць, — наголосив Залужний.

За його словами, саме цей майданчик став чудовим механізмом взаємодії з союзниками Києва щодо майбутніх воєнних операцій та формування потреб під них.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?