Головний санлікар України Ігор Кузін повідомив про три сценарії, до яких готуються у МОЗ в умовах поширення захворюванності на COVID-19.
Джерело: "Фокус"
Як в Україні буде проходити вакцинація від COVID-19
Зокрема, Кузін повідомив, що у США проходять клінічні випробування універсальної вакцини від COVID-19.
Вони проаналізували ті варіанти коронавірусу, які були, і знайшли фрагменти, які є незмінними і можуть викликати імунну відповідь, якщо стануть елементом вакцини. Тому весь світ може перейти до використання такої вакцини з досить тривалим періодом ефективності, - заявив Кузін.
Він також припустив, що українцям у разі появи такої вакцини доведеться проходити щеплення раз на 2 роки.
Другий напрямок, про який можна сказати, - це використання варіанту специфічних бустерів. Іншими словами, коли ми розуміємо, що Україні загрожує конкретний штам, наприклад, той же "Омікрон", то використовуємо омікроноспецифічний бустер. Це ситуативне рішення, воно теж непогане, - зазначив головний санлікар.
Кузін зазначив, що розробка такої бустерної вакцини може зайняти багато часу.
За його словами, третій сценарій передбачає включення вакцини від COVID-19 у якості компонента вакцини від грипу.
Фото - Flickr.com
Зараз у нас є трикомпонентні і чотирикомпонентні вакцини проти грипу. Як варіант, туди буде додаватися ще й коронавірусний компонент. Але зараз важко спрогнозувати, яка конкретна тактика буде обрана, все залежить від результатів наукових досліджень, - підкреслив Кузін.
МОЗ скоротив терміни лікування від COVID-19
Зокрема, на сайті МОЗ повідомляється, що терміни амбулаторно-поліклінічного та стаціонарного лікування з моменту появи перших симптомів COVID-19 скорочено з 10 до 5 днів.
Це дозволяє через 5 днів після появи перших симптомів хвороби або позитивного тесту на COVID-19 робити повторний тест.
У разі, якщо повторний тест виявився негативним, людині дозволяється завершити самоізоляцію.
Підтвердженим вважається випадок COVID-19 без симптомів, але підтверджений експрес-тестом на антиген. Основна умова - контакт з підтвердженим випадком COVID-19.
Окрім цього у зонах з найвищим "червоним" рівнем захворюванності на COVID-19 тепер будуть відслідковуватись лише контакти високого ризику інфікування і випадки важкого протікання хвороби.
Контакти високого рівня ризику включають в себе членів родини інфікованого, або осіб з груп ризику.
Читайте також:
В Росії модифікували вакцину Супутник V для боротьби зі штамом Омікрон