МОЗ виступило з новим суворим прогнозом щодо пандемії коронавірусу
Категорія
Україна
Дата публікації

МОЗ виступило з новим суворим прогнозом щодо пандемії коронавірусу

МОЗ виступило з новим суворим прогнозом щодо пандемії коронавірусу
Джерело:  online.ua

Пандемія коронавірусу COVID-19 офіційно торкнулася України рік тому — саме на початку березня зареєстровано перший випадок. З того самого часу Міністерство охорони здоров’я регулярно виступає з прогнозами щодо важких періодів, закликає до обережності та передбачає покращення ситуації після поширення вакцини. У п’ятницю, 5 березня, міністр Максим Степанов наприкінці другого тижня вакцинації в Україні наголосив — на світ наближається третя хвиля захворюваності, тож черговий важкий період попереду. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на виступ посадовця у Верховній Раді.

“Світ досить швидко підходить до третьої хвилі коронавірусу. Оцінки вчених невтішні. Другий рік коронавірусу може виявитися навіть важче, ніж попередній… В Україні цифри заразилися ростуть кожен день. Ми вже вступили в третю хвилю пандемії ... Ми прогнозуємо збільшення кількості хворих до кінця епідсезону, орієнтовно до кінця квітня”, - наголосив Степанов.

Міністр зауважив, оцінка науковців вказує на посилення тиску на системи охорони здоров’я у різних країнах на тлі поширення мутованих різновидів, змін у клінічній картині перебігу хвороби та зміни динаміки щодо передачі вірусу.

Також він звернув увагу на значну небезпеку від поширення британського штаму коронавірусу.

“Більш висока швидкість передачі, важкий перебіг хвороби, складна клінічна картина”, - резюмував міністр.

Його словам вторить заступник, головний санітарний лікар Віктор Ляшко:

“Британський штам має здатність в 1,7 рази швидше передаватися від людини до людини. Саме з цим може бути пов'язане ускладнення епідемічної ситуації в країні, яке спостерігається в останні тижні… У Польщі цей показник досягає 9% всіх досліджених мутацій. Тоді як в Данії і Португалії – 40-45% всіх штамів”.

Як повідомляв ONLINE.UA, вакцинація в Україні стартувала 24 лютого, однак триває станом на початок березня поки що перший етап, який передбачає щеплення. Його обмежено розширили до інших категорій громадян, якщо препарат з якихось причин залишиться не затребуваним чи підлягатиме утилізації. Головний санітарний лікар Віктор Ляшко на тлі цих подій оголосив перелік протипоказань до вакцинування проти коронавірусу.

Категорія
Світ
Дата публікації

600 бункерів. Естонія укріплюватиме кордон з Росією

Бункери
Джерело:  ERR

У 2025 році Естонія планує розпочати будівництво укріплень з бункерами на кордоні з Росією.

Головні тези:

  • Естонія збирається побудувати 600 бункерів на кордоні з РФ для посилення обороноздатності.
  • Опорні пункти з бункерами будуть включати обладнання для захисту від атак та дронів.
  • Вибір місць для розташування бункерів знаходиться на завершальній стадії узгодження з Силами оборони.

Естонія максимально укріплює кордон з РФ

Планується, що до осені буде готовий перший опорний пункт із 14 бункерів на північному сході, ще чотири бункери будуть зведені на південно-східному кордоні.

Загалом оборонний ланцюг включатиме близько 600 бункерів на східному кордоні. Оборонні споруди планують зводити не тільки на державній, а й на приватній землі.

До початку літа естонські військові мають обрати один із двох типів бункерів, які пройшли тестування минулого року. За їх словами, при тестуванні враховувався досвід війни в Україні. Зокрема, бункери мають витримувати влучання 152-мм снаряда.

Проти дронів бункери ми не тестували, проте кількість вибухівки, яку використовували під час випробувань, достатня, щоб забезпечити захист від них. Під час встановлення бункерів ми враховуємо досвід, отриманий в Україні, де проти дронів використовують спеціальні сітки та засоби, щоб дрон не міг прямо потрапити в бункер, — пояснив голова інженерного відділення штабу дивізії Сил оборони Айнар Афанасьєв.

Також планується встановлення протитанкових загороджень та обладнання вогневих позицій. Деякі елементи оборонної зони будуть встановлювати лише в кризовий час.

У кризовий час обов'язково використовуватимуть вибухові загородження, міни та вибухові заряди, також передбачено заходи щодо руйнування мостів і трубопроводів. У мирний час ці заходи не застосовуються, у кризовий — так.

Зазначається, що наразі точний вибір місця розташування цих опорних пунктів перебуває на фінальній стадії узгодження з Силами оборони.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?