МВФ раптово передумав давати Україні довгостроковий кредит - названа причина
Категорія
Економіка
Дата публікації

МВФ раптово передумав давати Україні довгостроковий кредит - названа причина

МВФ раптово передумав давати Україні довгостроковий кредит - названа причина
Джерело:  interfax.com.ua

МВФ раптово передумав давати Україні довгостроковий кредит на три роки за програмою EFF (Extended Fund Facility). Замість нього розглядують короткострокову програму stand-by, розраховану на 18 місяців. При цьому в Україні вже виконали майже всі вимоги МВФ для виплати кредиту обсягом близько $ 8 млрд - залишилося тільки прийняти "антіколомойський" закон, голосування по якому заплановано на 13 травня. Про несподіване рішення МВФ повідомив представник Фонду Джеррі Райс на брифінгу 7 травня, передає ONLINE.UA з посиланням на Інтерфакс-Україна.

"З огляду на безпрецедентну невизначеність щодо економічних і фінансових перспектив і необхідність зосередити політичні пріоритети на короткостроковому стримуванні та стабілізації, переговори переключилися на 18-місячний stand by, який може забезпечити підтримку платіжного балансу для посилення реакції влади", - пояснив Райс.

Представник МВФ додав, що допомогу, яка обговорюється постійною віртуальною місією, зручніше надати через програму stand by, ніж через EFF.

"Коли ситуація відновиться, фокус знову може зміститися на рішення проблем довгострокових структурних реформ в Україні, щоб сприяти більш сильному і більш інклюзивному зростанню", - уточнив Райс.

Нагадаємо, попередня програма stand-by для України була прийнята МВФ в грудні 2018 року на суму 3,9 млрд доларів, але Україна отримала по ній єдиний транш в розмірі $1,4 млрд, зокрема через вибори в 2019 році і невиконання вимог фонду. З минулого року Україна і Міжнародний валютний фонд почали домовлятися про початок нової кредитної програми співпраці. Загальна сума фінансування повинна була скласти близько $5,5 млрд строком на 3 роки. Пізніше суму за програмою EFF вдалося збільшити орієнтовно до 8 млрд доларів, але остаточно затвердити її так і не вдалося.

Одна з причин криється в тому, що Україна не виконала попередніх вимог МВФ. Серед них - прийняття так званого "антіколомойського" закону, який повинен не допустити повернення Приватбанку колишнім власникам. Також МВФ хоче, щоб Україна створила ринок землі.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що МВФ зробив жорстке попередження команді Зеленського. У Фонді попередили, що можливі зміни законодавства про НАБУ приведуть до перегляду дій Фонду в Україні.

Категорія
Україна
Дата публікації

Розвідка Британії прогнозує нові серйозні проблеми для армії РФ

Міноборони Британії
армія РФ

Згідно з даними британських розвідників, російський диктатор Володимир Путін у майбутньому матиме дедалі менше ресурсів для підтримання витрат армії РФ на високому рівні.

Головні тези:

  • У березні Центральний банк Росії зберіг ключову процентну ставку на рівні 21%.
  • Процентні ставки у країні-агресорці перебувають на найвищому рівні за останні 20 років.

Стан російської економіки продовжує погіршуватися

Як вважає Міноборони Великої Британії, поки процентні ставки залишаються високими, кількість корпоративних банкрутств у Росії, цілком ймовірно, буде зростати.

Ще восени минулого року рубль обвалився до найнижчого рівня з початку вторгнення Росії в Україну в 2022 році (114 за долар США).

Однак російська валюта змогла зміцнитися до максимуму 81 за долар США в березні 2025 року.

Посилення рубля, найімовірніше, призведе до скорочення федеральних доходів від нафти і газу в рублевому еквіваленті, що посилить тиск на федеральний дефіцит, — наголошують британські розвідники.

Не можна також ігнорувати той факт, що інфляція у Росії продовжує зростати.

На цьому тлі дефіцит робочої сили, а також високі державні витрати вказують на те, що інфляція залишатиметься вищою за цільовий показник ЦБ РФ у 4 відсотки до 2025 року.

Довгостроковий інфляційний тиск, найімовірніше, посилить тиск на здатність Росії підтримувати високі витрати на оборону, — наголошує Міноборони Великої Британії.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?