На Херсонщині росіяни поцілили в заклад допомоги літнім людям — ОВА
Категорія
Україна
Дата публікації

На Херсонщині росіяни поцілили в заклад допомоги літнім людям — ОВА

На Херсонщині росіяни поцілили в заклад допомоги літнім людям — ОВА
Джерело:  online.ua

Сьогодні, 17 грудня, російські окупанти вдарили по центру допомоги літнім людям на Херсонщині.

Джерело: Telegram голови Херсонської ОВА Ярослава Янушевича

РФ нанесла удар по геріатричному центру на Херсонщині

Російська армія завдала удару по Херсонському геріатричному центру, що у селі Степанівка. Окупанти підло цілили у заклад, де надають допомогу літнім людям, - повідомив чільник Херсонської ОВА.

Янушевич додав, що у будівлі центру зруйновані ворота, вибиті вікна та двері, пошкоджено дах і ґанка.

Обійшлося без загиблих та поранених.

Що відомо про ситуацію на Херсонщині?

За останню добу російські загарбники майже 30 разів обстріляли територію Херсонської області — одна людина загинула, троє отримали поранення. У Херсоні поцілили в школу, підприємство, лінії електропередач, приватні та багатоквартирні будинки.

За словами голови Херсонської ОВа, для відновлення світла на Херсонщині працює 32 бригади – це 171 робітник та 61 одиниця техніки.

Минулої доби бригади працювали на лініях, які живлять Високопілля, Новодмитрівку, Новомиколаївку, Білу Криницю, Любимівку, Херсон, Чорнобаївку, Молодіжне та Зеленівку.

Також повідомляється, що тривають роботи із розчищення доріг на Херсонщині. Нині фахівцям вдалося розчистити 213 кілометрів доріг державного значення та 346,5 кілометрів – місцевого.

Вибухотехніки Нацполіції обстежили 8 гектар територій, вилучили 377 вибухонебезпечних предметів, знищили – 3. Піротехніки ДСНС обстежили 10 гектар територій, вилучили та знешкодили 169 вибухонебезпечних предметів.

Читайте також:

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Науковці дослідили вплив швидкої ходьби на здоров'я серця — нові дані

ходьба
Джерело:  The Guardian

Ходьба зі швидкістю не менше шести кілометрів на годину може знизити ризик виникнення проблем, пов’язаних із серцевим ритмом на 43%.

Головні тези:

  • Швидка ходьба зі швидкістю не менше 6 км/год може знизити ризик порушень серцевого ритму на 43% згідно з новим дослідженням.
  • Дослідження проведене на понад 420 тисяч жителів Великої Британії показало, що ходьба у швидкому темпі пов'язана зі зниженням ризику виникнення аритмії серця на 27%.
  • Метаболічні та запальні фактори грають важливу роль у зв'язку між швидкістю ходьби та порушеннями серцевого ритму.

Як швидка ходьба впливає на виникнення аритмії серця

Результати дослідження опублікували у науковому журналі BMJ Journals.

Вчені проаналізували медичні дані понад 420 тисяч жителів Великої Британії, які надали інформацію про швидкість своєї ходьби.

Частина з них (майже 82 тисячі) повідомили детально про час, який вони витрачають на ходьбу в різному темпі:

  • повільному (менш як 4,8 км/год);

  • стабільному/середньому (4,8-6,4 км/год);

  • швидкому (понад 6,4 км/год).

Серед усіх учасників 6,5% мали повільний темп ходьби, 53% — середній і 41% — швидкий.

Спостереження за цими людьми в середньому протягом 13 років показало, що у понад 36 тисяч учасників (9%) розвинулася та чи інша форма порушення серцевого ритму.

Ходьбу в швидкому та середньому темпах, на відміну від повільної, пов'язують зі зниженням ризику порушення серцевого ритму на 27%.

Загалом близько 36% зв'язку між темпом ходьби та всіма порушеннями серцевого ритму було зумовлено метаболічними та запальними факторами.

Дослідники врахували той факт, що про швидший темп ходьби частіше повідомляли чоловіки, які проживали в бідних районах і вели більш здоровий спосіб життя.

Вчені наголошують, що дослідження було спостережливим, а це означає, що не можна зробити однозначних висновків про те, чи є ходьба у швидкому темпі безпосередньою причиною зниження ризику порушень серцевого ритму.

Це перше дослідження, яке вивчає зв’язки між швидкістю ходьби та аритмією, і надає докази того, що метаболічні та запальні фактори можуть відігравати певну роль: швидша ходьба знижувала ризик ожиріння та запалення, що, своєю чергою, зменшувало ризик аритмії.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?