На кого повісять всі провали Зеленського - експерт озвучив сміливий прогноз
Категорія
Політика
Дата публікації

На кого повісять всі провали Зеленського - експерт озвучив сміливий прогноз

На кого повісять всі провали Зеленського - експерт озвучив сміливий прогноз
Джерело:  24 канал

Про ймовірну відставку Кабінету міністрів Дениса Шмигаля у Верховній Раді заговорили ще місяць тому, однак тоді це були лише безпідставні погрози. 18 червня український парламент знову відмовився підтримати програму діяльності уряду, у такий спосіб позбавивши його річного імунітету. Ця подія яскраво ілюструє той факт, що погрози ВРУ можуть дуже скоро стати реальністю, а на Дениса Шмигаля чекає доля його попередника Олексія Гончарука. Економічний експерт Тарас Козак уважно оцінив ситуацію в країні - він прогнозує, що, цілком можливо, Кабмін Шмигаля керуватиме країною ще кілька місяців. На думку фахівця, уряд буде "злитий" восени – десь перед місцевими виборами, які попередньо заплановані на 25 жовтня. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "24 Канал".

За словами Козака, тоді призначать нових міністрів, а на уряд Шмигаля "повісять" всі негаразди. У деяких з них він справді об'єктивно винен, але частина – це наслідки COVID-19.

"Думаю, що Кабмін Шмигаля "вигребе" і за себе, і за все, що відбулося в країні. Це, мабуть, буде остання можливість Зеленського ще зняти з себе відповідальність", - заявив економіст.

На думку експерта, те, що ВРУ не схвалить програму дій уряду, було досить очікуваним. Однак потрібно не забувати про той факт, що все ж цей документ став значно кращим, детальнішим та аргументованішим, ніж його перша версія. Козак запевняє, що першу версію відхилили, зокрема, з економічної точки зору. Однак у другу вже втрутилася політика. За 100 днів Кабмін встиг багато з ким "побити горшки", у людей немає відчуття свіжості та довіри.

"Лише 2/3 "слуг народу" підтримали програму дій Кабміну, оскільки всередині політсили є розуміння, що вона має бути суттєвішою. У програмах урядів Тимошенко, Азарова, Яценюка також, наприклад, було небагато цифр. Але часи міняються, нардепи стають вимогливішими.Сьогодні текст "за все хороше проти всього поганого" не проходить. Треба чіткіше говорити. Не просто вища якість життя українців, наприклад, а в чому вона полягатиме, якою ціною, що конкретно треба зробити", - наголосив Козак.

Як повідомляв ONLINE.UA, 18 червня Верховна Рада оперативно відреагувала на екстрену вимогу Володимира Зеленського та ухвалила нове важливе рішення.

Категорія
Україна
Дата публікації

Таємна атака на Кримський міст — опубліковані неочікувані подробиці

Що відомо про таємну атаку на Кримський міст
Джерело:  The New York Times

Згідно з останніми видання The New York Times, влітку 2024 року Україна таємно провела третю атаку на Кримський міст, однак вона виявилася невдалою. Вказано, що удар відбувся в межах секретної військової співпраці Києва та Вашингтона.

Головні тези:

  • Ракети ATACMS використовувалися для завдання удару по російській інфраструктурі в окупованому Криму.
  • Росіяни значно посилили захист мосту, тому нова атака виявилася невдалою.

Що відомо про таємну атаку на Кримський міст

Як вдалося дізнатися журналістам, літом 2024 року Україна пошкодила Кримський міст далекобійними ракетами ATACMS.

Згідно з їхніми даними, цю секретну операцію провели в межах кампанії Lunar Hail ("Місячний град"), яку спільно розробили Україна та США.

Ця операція передбачала удари по російській інфраструктурі в окупованому Криму.

Спочатку Вашингтон не дозволяв Україні атакувати Кримський міст американськими ракетами, однак згодом все-таки погодився.

Планувалося, що ATACMS вдарять по вразливих проміжках мосту, а морські безпілотники вибухнуть біля опор мосту, але росіяни посилили захист опор. Після цього українські військові запропонували атакувати тільки ракетами ATACMS. Американські чиновники заперечували, стверджуючи, що ракети не дадуть надійного результату, тож треба або почекати, або відмовитися від удару.

Однак коли атака все-таки відбулася — запланований удар завдав мінімальної шкоди об'єкту.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Угода про надра. Куди наразі рухаються переговори України та США

Угода про надра досі обговорюється
Джерело:  Bloomberg

Офіційний Київ проситиме американську владу змінити запропоновану угоду про корисні копалини, оскільки вона в актуальній версії є невигідною для України та шкодитиме її вступу до ЄС.

Головні тези:

  • Українська сторона активно веде переговори з американськими колегами, підштовхуючи їх до зміни угоди.
  • Ключова вимога Києва - збільшення американських інвестицій.

Угода про надра досі обговорюється

Згідно з даними інсайдерів Bloomberg, команда українського лідера Володимира Зеленського проситиме США внести зміни до нової економічної угоди, запропонованої адміністрацією Дональда Трампа.

Насамперед Київ хоче, щоб Вашингтон пообіцяв збільшити американські інвестиції.

Анонімні джерела стверджують, що 28 березня українські посадовці провели відеодзвінок з американськими колегами, зокрема юристами.

Цього разу українська сторона хотіла почути роз'яснення щодо останнього проєкту угоди.

Як стверджує ще один інсайдер Bloomberg, команда Дональда Трампа не висловила заперечень щодо занепокоєнь, озвучених Києвом, особливо щодо потенційного конфлікту угоди з цілями України щодо членства в ЄС.

На переконання української сторони, це вказує на те, що Білий дім може бути відкритим до обговорення змін.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?