На Сицилії почалося раптове виверження вулкану Етна — перші відео
Категорія
Світ
Дата публікації

На Сицилії почалося раптове виверження вулкану Етна — перші відео

На Сицилії почалося раптове виверження вулкану Етна — перші відео
Джерело:  online.ua

На Сході острову Сицилія почалося видовищне виверження вулкану Етна. Науковці зареєстрували перші ознаки цієї події ще напередодні у вівторок, 16 лютого. Наразі світові та європейські медіа вже оприлюднили низку відеороликів, що демонструють вогняні викиди й клуби диму, що виходять з горловини. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на відео та ANSA.

За даними медіа, попіл і дим викидається на висоту понад один кілометр. Підвищену активність вулкану виявили у Національному інституті геофізики та вулканології близько 16:10 у вівторок.

Наразі через потужне виверження тимчасово припинив роботу аеропорт міста Катанія.

Нагадаємо, Етна станом на сьогодні — найбільший вулкан європейського континенту, що залишається дієвим. Його виверження відбуваються регулярно, останнє з них зареєстрували буквально нещодавно — у 2018 році.

Виверження сицилійського вулкана мали великий вплив на регіон упродовж тисячоліть. Перше з цих явищ вдалося довести принаймні близько 13 століття до нашої ери.

У 4-му столітті до нашої ери надзвичайно потужне виверження зупинило вторгнення карфагенського війська, яке загрожувало захопити міста Сиракузи та згадану Катанію. Ще через три сотні років наслідки виверження відлунали навіть у Римі — дим і попіл буквально “закоптили” білі будівлі Вічного міста, а також деструктивно вплинули на врожай у регіоні.

У Середньовіччя виверження Етни могли призводити до тисяч жертв серед мешканців Сицилії, які не могли передбачити лихо та вчасно уникнути його. Також вони інколи впливали на місцевий ландшафт.

У сучасності кожне виверження приводить до паузи в роботі аеропорту Катанії. Попіл і дим створюють справжню загрозу для пілотування.

Як повідомляв ONLINE.UA, упродовж останніх двох тисяч років історія людства зазнавала впливу, зокрема, активних вулканів. Раніше науковці вважали такий вплив набагато меншим, ніж з’ясувалося нещодавно.
Вулканічна активність прямо впливала на зміни температури. Виверження вулканів — це причина викидів у повітря сірки й попелу, вони досягають стратосфери й закривають поверхню від сонячних променів.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Маск, Цукерберг і Безос очолили оновлений рейтинг мільярдерів світу

список
Джерело:  Forbes

У світі стало більше мільярдерів, ніж будь-коли раніше. При цьому серед найбагатших людей домінують керівники технологічних компаній.

Головні тези:

  • Серед найбагатших людей світу домінують керівники технологічних компаній, такі як Ілон Маск, Марк Цукерберг і Джефф Безос.
  • У рейтингу також помітні нові гравці, як от глава Alphabet Сундар Пічаї та фармацевт Вікрам Пунія.
  • Статки відомих мільярдерів зростають завдяки успіхам їхніх компаній, наприклад SpaceX, Meta та Amazon.

У світі нарахували 3028 мільярдерів

За даними журналу Forbes, Ілон Маск відвоював перше місце у французького титана у сфері розкоші Бернара Арно. Чисті статки радника Трампа зросли на 75% і оцінюються в 342 млрд доларів. Його багатство зросло завдяки SpaceX і його компанії з виробництва штучного інтелекту xAI, а також зростанню акцій Tesla, попри нещодавнє падіння.

Друге місце посідає засновник Meta Марк Цукерберг зі статками 216 млрд доларів.

За ним слідує засновник Amazon Джефф Безос зі статками в 215 млрд доларів, а на четвертому місці опинився Ларрі Еллісон, співзасновник компанії Oracle, що займається комп'ютерними технологіями, зі статками в 192 млрд доларів.

Арно і його сім'я зі статками 178 млрд доларів посіли п'яте місце. Вони очолюють компанію LVMH, що володіє такими брендами, як Louis Vuitton і Moet Hennessy.

Далі йде інвестор Воррен Баффет зі статками у 154 млрд доларів. Засновники Google Ларрі Пейдж зі статками 144 млрд доларів і Сергій Брін, чиї статки оцінюють у 138 млрд доларів, посідають сьоме і восьме місця.

Іспанець Амансіо Ортега, засновник модного бренду Inditex, якому належать Zara і Bershka, зі статками 124 мільярди доларів посів дев'яте місце в рейтингу. При цьому десятим є колишній глава Microsoft Стів Балмер зі статками 118 млрд доларів.

Серед новачків помічений Сундар Пічаї, головний виконавчий директор материнської компанії Google Alphabet. Його чиста вартість зросла до 1,1 млрд доларів завдяки зростанню вартості його акцій Google.

Іншою помітною персоною в довшому списку мільярдерів став президент Дональд Трамп, чиї статки подвоїлися й оцінюються в 5,1 млрд доларів, оскільки його компанія Truth Social стала публічно зареєстрованою компанією, і він продав свій криптовалютний токен.

У рейтингу опинилися 15 російських олігархів, серед яких помітили власницю групи "Алькор і Ко" Тетяну Володіну. Компанія управляє мережами парфюмерно-косметичних магазинів "ЛʼЕтуаль" і "Подружка". Статки Володіної оцінюють у 1,1 мільярда доларів.

Найбагатшим "новачком" є власник фармацевтичної компанії "Фармасинтез" Вікрам Пунія, статки якого оцінили у 2,1 мільярда доларів.

Водночас найбагатшим серед російських мільярдерів у 2025 році став співвласник "Лукойлу" Вагіт Алекперов, чиї статки оцінили у 28,7 мільярда доларів.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?