27 серпня офіційно стало відомо, що НАК "Нафтогаз України" різко підвищила вартість газу для населення за річним контрактом на 10% - з 4,73 гривні до 5,24 гривні за кубічний метр. Варто звернути увагу на те, що в рамках місячного контракту у вересні ціна на газ зросла на 45% - з 2,59 грн до 4,7 грн за куб. м. За словами трейдерів, ціна індексного контракту з прив'язкою до нідерландського хабу TTF на вересень становила 5,4 грн за куб. м. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на сайт української компанії.
"Зростання цін обумовлено підвищенням вартості газу на європейських газових хабах, яке традиційно відбувається напередодні опалювального сезону. Разом з тим, цього року збільшення цін є відносно помірним, враховуючи великі запаси газу в українських підземних сховищах газу", - розповідають в НАК.
За словами представників "Нафтогазу", тариф "Річний" допомагає застрахуватися від зростання цін на газ в період високих цін (опалювальний сезон). Окрім того, наголошується, що всі охочі можуть зафіксувати ціну газу на 12 місяців і платити за блакитне паливо рівними частинами впродовж року.
"Перед переходом на тариф "Річний" для клієнта буде розрахований рекомендований річний об’єм споживання газу - або на основі історичних даних за останні 12 місяців, або на основі споживацького профілю (тільки газова плита; газова плита і бойлер; котел та/або газова плита, бойлер)", - повідомляє пресслужба НАК "Нафтогазу".
Варто звернути увагу на те, що з 1 серпня в нашій країні офіційно запрацював ринок газу для населення, в якому клієнт сам може обирати постачальника залежно від ціни та сервісу. Що важливо розуміти, українців після запуску ринку чекають дві принципові зміни. По-перше, відтепер населення може вільно змінювати постачальника — як відомо, це можна було робити ще з 2015 року, проте раніше регульована ціна майже завжди була нижчою за ринкову. По-друге, ціна на газ відтепер буде ринковою. Як відомо, в Україні в останні роки існували дві ціни на газ. Ринкова ціна діяла для промисловості, вона залежить від котирувань на європейських хабах і встановлюється щомісяця. Для населення діяв вже згаданий механізм PSO, який в останні роки декілька разів змінювався.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Україна та ФРН нарешті змогли домовитися про започаткування енергетичного партнерства між двома країнами.