Команда NASA нарешті вирішила оприлюднити повноцінне відео єдиного у 2021 році сонячного затемнення, яке відбулося 4 грудня. Як ми уже згадували раніше, в Україні його видно не було, однак найкраще його можна було спостерігати в Антарктиді. За словами астронмів, воно тривало майже дві хвилини.
Джерело: YouTube-канал NASA
NASA приголомшило мережу єдиним у 2021 році повним сонячним затемненням
Затемнення повністю або частково можна було спостерігати також у деяких регіонах Південної частини Африки, зокрема на півдні Південної Африки та Намібії, на півдні Південної Америки та у південних акваторіях Тихого, Атлантичного та Індійського океанів, - йдеться в повідомленні.
Варто звернути увагу на те, що повноцінним відеозаписом унікального сонячного затемнення можна насолодити на YouTube-каналі NASA. Ролик, які надали учасники антарктичної експедиції Тео Борис і Крістіан Локвуд, триває аж 1 годину 46 хвилин.
За словами астрономів, повне сонячне затемнення почалося о 6:30 UTC - його можна побачити з 1:07:00 хвилини відео.
Окрім того, наголошується, що унікальне явище вдалося зафіксувати з борту МКС. Американська астронавтка Кейла Баррон з Міжнародної космічної станції зробила фото, на якому видно, як у цей момент виглядала Земля.
Щоб зробити ці фото, екіпаж 66-ї експедиції втиснувся в модуль МКС "Купол".Ми побачили, як місяць відкидає на поверхню Землі довгасту тінь. Це було неймовірне видовище,
– поділилася своїми враженнями Кейла Беррон.
Сонячне затемнення у 2021 році з борту МКС (Фото - Кейла Беррон)
Як уже згадувалося раніше, сонячне затемнення можна побачити, коли Місяць проходить між Землею і Сонцем, закриваючи собою зірку. Протягом одного року на Землі можна спостерігати не більше п'яти сонячних затемнень.
Читайте також:
Фотограф приголомшив знімком найдовшого місячного затемнення за 500 років
Унікальне сонячне затемнення у грудні 2021 — що важливо знати
Україну накриє потужна магнітна буря — небезпечна дата