Не лише танки: Пентагон оголосив новий пакет військової допомоги Україні
Категорія
Політика
Дата публікації

Не лише танки: Пентагон оголосив новий пакет військової допомоги Україні

Не лише танки: Пентагон оголосив новий пакет військової допомоги Україні
Джерело:  online.ua

Керівництво Міністерства оборони США офіційно підтвердило, що нова військова допомога для України, надання якої 25 січня анонсував американський лідер Джо Байден, передбачає не лише 31 танк M1 Abrams, а й передачу додаткових засобів.

Джерело:  "Голос Америки"  з посиланням на заяву Пентагона

Пентагон пояснив, що увійде у новий пакет військової допомоги Україні

За словами представників Міноборони США, загальний розмір пакета допомоги, як і заявляли раніше журналісти, становить 400 мільйонів доларів.

До нього увійдуть:

  • 31 танк Abrams зі 120-мм снарядами та іншими боєприпасами;

  • вісім тактичних машин для відновлення обладнання;

  • допоміжні транспортні засоби та обладнання;

  • фінансування навчання, обслуговування та підтримка.

Окрім того, наголошується, що закупівля танків Abrams для ЗСУ буде відбуватися через Ініціативу сприяння безпеці України (USAI) для підтримки оборони України на тлі агресії РФ.

Цей пакет USAI на суму 400 мільйонів доларів означає початок процесу укладання контрактів для надання додаткових можливостей Україні... Це означає, що танки не вилучатимуться зі складів, а будуть закуповуватися у виробників, - пояснює Пентагон.

Як уже згадувалося раніше, 25 січня очільник Білого дому Джо Байден заявив про плани передати Україні 31 танк M1 Abrams, що дорівнює одному українському батальйону, для посилення її обороноздатності на тлі російської агресії.

Окрім того, він додав, що разом із танками США "якнайшвидше" забезпечать підготовку бійців ЗСУ та нададуть запчастини.

Також американський лідер повідомив, що ЗСУ уже почали готуватися до потужного контрнаступу.

Читайте також:

Категорія
Економіка
Дата публікації

Підприємців, які повідомляють про корупцію і зловживання, переслідують, – Олег Мітрохін

Підприємців, які повідомляють про корупцію і зловживання, переслідують, – Олег Мітрохін
Джерело:  KP.UA

Українські волонтери й бізнесмени, що викривають сумнівні схеми постачань для армії, ризикують стати об’єктами кримінальних справ. Про це заявив власник компанії «МІК», підприємець і волонтер Олег Мітрохін, коментуючи історію Олександра Соколовського, котрий відкрито говорив про неякісну форму на ринку та потрапив під слідство ДБР. 

«Я бачив безліч прикладів, коли підприємці, які відкрито критикують непрозорі постачання, стають мішенню для “замовних” кримінальних проваджень, — зазначає Мітрохін. — Правоохоронці мають інструменти впливу, що дозволяють ініціювати обшуки та вилучення, паралізуючи роботу компаній».

Олег Мітрохін

Олег Мітрохін

Власник компанії МІК

На думку бізнесмена, така практика відлякує чесних постачальників, які могли б забезпечувати військових якісною продукцією, і створює сприятливі умови для появи «сірого» ринку. Щоб вирішити проблему, Мітрохін пропонує встановити дієвий контроль за діями правоохоронців і дотримуватися механізму господарської відповідальності, не переносячи конфлікти в кримінальну площину без реальних доказів.

«Перемога у війні проти зовнішнього агресора неможлива без економічної міцності та внутрішнього порядку, де бізнес і держава працюють пліч-о-пліч, а не воюють один з одним. Ми всі чекаємо на рішучу позицію держави, яка викорінить тих шкідників, які руйнують національну економіку і національну безпеку», - резюмує Мітрохін.

Олег Мітрохін — бізнесмен, власник компанії МІК. Компанія МІК — провідний український виробник спецодягу для різних галузей, зокрема для промисловості, будівництва та сфери безпеки. 

Категорія
Світ
Дата публікації

Категорична вимога США. Рубіо звернувся до країн НАТО

Рубіо

Держсекретар США Марко Рубіо наполягає, що усі держави-союзниці мають взяти зобов’язання підняти оборонні витрати до 5% від ВВП. Про це він заявив на спільному брифінгу з генеральним секретарем НАТО перед початком зустрічі міністрів Альянсу у Брюсселі.

Головні тези:

  • Марко Рубіо вимагає від країн НАТО підняти оборонні витрати до 5% від ВВП, підкреслюючи необхідність посилення оборонної готовності.
  • США наголошують на реалістичності шляху досягнення вимог та відзначають загрози, які вимагають збільшення оборонних витрат.
  • Рубіо підкреслив необхідність реагування на російську агресію та потребу переозброєння для забезпечення безпеки.

Рубіо звернувся до країн НАТО з категоричною вимогою

Рубіо наголосив, що вважає держави-члени НАТО спроможними це зробити. Він також підкреслив, що не вважає достатніми виправдання про те, що певні держави не мають на це грошей у бюджеті.

Це — зібрання не просто партнерів та союзників, а дуже просунутих економік, багатих країн, які можуть зробити більше… Можу запевнити, у нас теж є національні потреби, але ми надаємо пріоритет обороні та розраховуємо що наші партнери зроблять те саме.

Марко Рубіо

Марко Рубіо

Держсекретар США

Марко Рубіо заявив, що ця вимога з боку США є категоричною.

Він також запевнив, що нові вимоги щодо оборонних витрат стосуються не лише європейських держав, а й самих США.

Ми хочемо поїхати звідси з розумінням, що є реалістичний шлях, що кожен з членів візьме зобов’язання і втілить його, щодо досягнення показника у 5% (від ВВП на оборону). І це включає також США, які мають підвищити свою частку (оборонних витрат), оскільки загрози дійсно настільки серйозні.

Він також нагадав про російську агресію, яка має, на його думку, стати достатнім сигналом для інших держав про потребу переозброєння.

Події останніх років нагадують, що посилення необхідне.

Рубіо використав цю нагоду для того, щоб наголосити, що його держава має намір лишатися в Альянсі.

Президент США чітко дав зрозуміти, що він підтримує НАТО, і ми плануємо лишатися в НАТО, — сказав він, додавши, що вважає "істерією" протилежну думку.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?