Не маєте права: Україна жорстко поставила команду Путіна на місце
Категорія
Політика
Дата публікації

Не маєте права: Україна жорстко поставила команду Путіна на місце

Не маєте права: Україна жорстко поставила команду Путіна на місце
Джерело:  Укрінформ

11 листопада офіційний Київ вперше прокоментував договір, який підписали вірменський лідер Нікол Пашинян, президент Азербайджану Ільхам Алієв та російський глава Володимир Путін, щоб припинити війну за Нагірний Карабах. Міністерство закордонних справ України опублікувало офіційну заяву, у якій визнало війну у Нагірному Карабаху завершеною. Дипломати наголосили, що укранська сторона вітає припинення Азербайджаном і Вірменією бойових дій у районі нагірнокарабаського конфлікту. Як уже згадувалося раніше, після укладеного перемир'я Вірменії та Азербайджану російські військові перебуватимуть на території Нагірного Карабаху. З приводу цього постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк під час засідання Постійної ради ОБСЄ виступив з окремою жорсткою заявою — він вирішив поставити команду Володимира Путіна на місце та заявив, що називати їх миротворцями офіційна Москва права не має. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "Укрінформ".

Український дипломат нагадав міжнародній спільноті, що російські військові окупували частини території України та Грузії, тож називати їх миротворцями ніяк не можна. Цимбалюк наголосив, що "Російська Федерація продовжує агресивні дії проти України", тож "не має ані юридичних, ані моральних підстав називати свої військові підрозділи, дислоковані у Нагірному Карабасі, миротворцями". Ба більше, російська влада окупувала частину території Грузії, що взагалі ставить під сумнів ефективність "миротворчої" ролі Росії на Кавказі.

За словами укранського дипломата, те, що команда Володимира Путіна називає своїх військових у Карабасі миротворцями "дискредитує поняття миротворчої місії як такої у сенсі міжнародного права загалом та Статуту ООН зокрема". Однак офіційний Київ, попри всі провокації РФ,  вітає припинення бойових дій між Азербайджаном та Вірменією. Євгеній Цимбалюк підкреслив, що Українатрадиційно притримується позиції "послідовної та безумовної підтримки суверенітету та територіальної цілісності Азербайджанської Республіки в межах її міжнародно визнаних кордонів".

Як повідомляв ONLINE.UA, раніше лідер Вірменії Нікол Пашинян екстрено звернувся до нації.

Категорія
Україна
Дата публікації

В Україні розвиватимуть космічні технології — Міноборони створило нове управління

Міноборони
Джерело:  Суспільне

Міноборони України створило управління космічної політики. Воно має об'єднати державні та приватні компанії, а також науковців космічної галузі для взаємодії з українським військом.

Головні тези:

  • Міноборони України активно розвиває космічні технології шляхом створення управління космічної політики.
  • Управління має об'єднати державні та приватні компанії, а також науковців для спільної роботи з українським військом.
  • Україна планує мати національні супутники для оборонних цілей та систему оповіщень повітряних тривог до 2030 року.

В Україні з’явилося управління космічної політики

Про це під час форуму Space For Ukraine розповіла заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

Ми маємо закон про космічну діяльність, який каже, що Міноборони має формувати політику у сфері військового космосу. Це не тільки закупівля інноваційних рішень в інженерів, це не тільки створення ком'юніті для того, щоб найкращі рішення приходили в Україну, а це і ще створення космічних військ.

Катерина Черногоренко

Катерина Черногоренко

Заступниця міністра оборони України з питань цифровізації

За її словами, оборонне відомство планує стати основним замовником в Україні космічної техніки, продуктів та послуг. А це управління має обʼєднати державні та приватні інституції, науковців космічної галузі для взаємодії із Силами оборони.

Ми хочемо, щоб всі інноватори, всі інженери, які думають над тим як розробити космічні технології знали контакти, розуміли цифрові точки входу, щоб з нами (Міноборони — ред.) взаємодіяти. Управління є координаційним центром, є центром генерації сенсів, є центром генерації політик.

Вона додала, що до 2030 року Україна планує мати національні супутники для оборонних цілей, а також систему оповіщень повітряних тривог та контролю космічного простору.

У січні 2021 року Кабінет міністрів схвалив концепцію загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021―2025 роки. Вона передбачала створення до двох тисяч нових робочих місць у космічній галузі та зростання науково-технічного персоналу у цій сфері.

Категорія
Світ
Дата публікації

Переможець лотереї EuroMillions зірвав джекпот у 250 млн євро

EuroMillions

Переможець останнього джекпоту панʼєвропейської лотереї EuroMillions виграв приз у розмірі 250 млн євро, що є рекордом для цього розіграшу.

Головні тези:

  • Переможець лотереї EuroMillions зірвав рекордний джекпот у 250 млн євро, що стало найбільшим виграшем в історії цього розіграшу.
  • За правилами лотереї, переможцю надано три роки на забирання грошового призу та можливість залишитися анонімним.
  • Лотерея EuroMillions відбувається кожного вівторка та п'ятниці в дев'яти країнах Європи, включаючи Австрію, де було виграно рекордні 250 млн євро.

Переможець EuroMillions зірвав рекордний джекпот

Про це організатори EuroMillions оголосили 29 березня.

Квиток, який виграв джекпот EuroMillions, розіграний 28 березня, був проданий в Австрії. Це вже двадцятий випадок, коли представник цієї країни виграє головний приз з моменту запуску лотереї у 2004 році, кажуть організатори.

Тепер у переможця є три роки, щоб з'явитися і забрати свої гроші. У EuroMillions не розкриватимуть інформацію про нього, якщо тільки це не зробить сам власник призу.

Рекорд найбільшого виграшу EuroMillions продовжує зростати протягом останніх років, оскільки правила дозволяють збільшувати максимальну суму джекпоту на 10 млн євро щоразу, коли хтось виграє максимальну суму.

Австрія стала місцем двох найбільших виграшів в історії: попередній рекордний приз у 240 мільйонів євро у грудні 2023 року також виграв представник цієї країни.

Тепер джекпот EuroMillions знову стартує з 17 мільйонів євро.

Розіграш EuroMillions відбувається кожного вівторка і п'ятниці в дев'яти країнах Європи. Для виграшу джекпоту власнику квитка потрібно вгадати сім чисел: п’ять звичайних і два "щасливі" (Lucky Star).

Розіграш джекпоту проводиться у дев'яти європейських країнах: Бельгія, Франція, Велика Британія, Іспанія, Португалія, Ірландія, Австрія, Швейцарія та Люксембург.

У грудні 2022 року 165 жителів бельгійського села спільно виграли в лотерею EuroMillions понад 143 млн євро.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?