У Національній службі здоров'я України 13 липня звернулися до українців і нагадали, що в рамках першого етапу медичної реформи в країні працює програма медичних гарантій, по якій медики надають допомогу пацієнтам безкоштовно, а витрати їм компенсує НСЗУ. У відомстві підкреслили, що українцям не потрібно платити за низку первинних медичних послуг, але тільки за умови укладення декларації з сімейним лікарем. На які безкоштовні послуги можуть розраховувати українці, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на прес-службу НСЗУ.
Сьогодні більше 23 тисяч лікарів надають первинну допомогу українцям. З ними уклали договори вже 30 млн громадян країни. НСЗУ вже виплатила медустановам "первинки" понад 10 млрд гривень за надання допомоги пацієнтам в січні-липні поточного року.
Серед безкоштовних медичних послуг в Україні:
консультації лікаря,
базові дослідження і аналізи,
вакцинація дітей та дорослих згідно з календарем щеплень,
виписка електронних рецептів на ліки за програмою «Доступні ліки»,
виписка електронних направлень до лікарів-спеціалістів, на проведення досліджень або лікування,
виписка довідок і лікарняних.
Важливо відзначити, що в рамках медичної реформи в Україні хочуть змінити протоколи лікування всіх хвороб. До діючих інструкцій у керівництва МОЗ є претензії, так як писали ці протоколи не лікарі. Зараз в Україні є 120 оновлених, актуалізованих українських протоколів, з 2500 інструкцій лікування різних хвороб. Решта протоколів були скасовані, так як їх складали не лікарі.
Також вже до кінця літа в Міністерстві охорони здоров'я обіцяють запустити сервіс видачі електронних лікарняних. Через цей сервіс МОЗ планує виписувати не тільки лікарняні листи в електронному вигляді, але і видавати медичні висновки і довідки про стан здоров'я.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що українська влада відреагувала на критичну ситуацію, в якій опинилися сотні українських лікарень після початку другого етапу медичної реформи в країні. Вже з 1 липня МОЗ здійснить дофінансування медичних установ України, які в результаті другого етапу медичної реформи отримали дефіцит коштів.