Не Україна. Путін знайшов "винних" у вбивстві Татарського та вибухах на території РФ
Категорія
Політика
Дата публікації

Не Україна. Путін знайшов "винних" у вбивстві Татарського та вибухах на території РФ

Не Україна. Путін знайшов "винних" у вбивстві Татарського та вибухах на території РФ
Джерело:  online.ua

Очільник Кремля Володимир Путін продовжує вірити у власні байки про війну армії РФ з силами НАТО та "колективним Заходом", оскільки не може змиритися з фактом, що його війська програють війну у рази меншій Україні. На переконання російського диктатора, до ліквідації пропагандиста Владлена Татарського та вибухів на території країни-агресорки причетний саме Захід.

Джерело: росЗМІ

Путін знову звинувачує Захід у всіх бідах та проблемах Росії

Під час зустрічі з ватажками окупованих регіонів України президент РФ почав стверджувати, що у підготовці, як він висловився, "диверсій та терактів" на території Росії "задіяний потенціал третіх країн, західних спецслужб".

Диктатор не представив жодних доказів, які могли б підтвердити свої слова.

Путін почав скаржитися на те, що "регулярно влаштовуються теракти проти представників влади та правоохоронних органів, журналістів, громадських діячів".

Конкретних прикладів він не навів та не пояснив, кого саме він вважає громадськими діячами – пропагандиста Владлена Татарського чи, можливо, Дарину Дугіну.

Путін визнав, що не контролює ситуацію на окупованих територіях України

Очільник Кремля зізнався, що вважає ситуацію там "складною", закликавши співробітників правоохоронних органів "робити максимум" для забезпечення безпеки.

Противник використовує для залякування людей своє недобите підпілля. Зокрема, різного роду неонацистські та інші радикальні угрупування. Тут діяти треба жорстко і ефективно. Має бути контроль за ситуацією, — дав нове завдання своїм посіпакам Володимир Путін.

Ба більше, він вимагає створити спецслужб РФ на захоплених територіях України.

Читайте також: 

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Яка небезпека підстерігає на Марсі астронавтів — висновки науковців

Марс
Джерело:  The Guardian

Майбутні місії на Червону планету можуть бути вкрай небезпечними для астронавтів. Через наявність у марсіанському пилі токсичних частинок вони потребуватимуть спеціального захисного спорядження.

Головні тези:

  • Марсіанський пил містить токсичні частинки, які можуть проникати в легені та кров астронавтів, що спричиняє ризик розвитку хронічних захворювань.
  • Наявність кремнезему, гіпсу, перхлоратів та інших небезпечних речовин у пилу створює загрозу для здоров'я членів місії на Марс.
  • Астронавти на Червоній планеті вже мають підвищений ризик розвитку легеневого фіброзу через радіаційне опромінення, а додатковий вплив токсичного пилу може погіршити цю ситуацію.

Марсіанський пил має токсичні властивості

Про це свідчать результати дослідження, опублікованого в журналі GeoHealth.

Під час місій "Аполлон" на Місяць астронавти мали проблеми, спричинені місячним пилом — він прилипав до скафандрів і потрапляв у кабіну посадкового модуля.

Згодом пил провокував кашель, подразнення очей і горла. Дослідження показали, що тривалий вплив таких частинок може спричиняти хронічні захворювання.

Хоча марсіанський пил не такий гострий та абразивний, як місячний, він має схожу властивість прилипати до всього. Дрібні частинки, що становлять близько 4% товщини людської волосини, можуть проникати глибоко в легені та потрапляти в кров.

Крім того, марсіанський пил містить токсичні речовини, зокрема кремнезем, гіпс, перхлорати та нанофазні оксиди заліза, які можуть бути небезпечними для здоров’я членів потенційної місії.

Найбільшу загрозу становить ризик для легень астронавтів. Оскільки пил дуже дрібний, очікується, що він залишатиметься в легенях астронавтів, а частина з нього потраплятиме в кровообіг, — пояснив співавтор дослідження Джастін Ванг, студент-медик Школи медицини Кека при Університеті Південної Каліфорнії (USC) у коментарі CNN.

За його словами, астронавти вже мають підвищений ризик розвитку легеневого фіброзу через радіаційне опромінення під час космічних польотів, а такі небезпечні речовини, як кремнезем і оксиди заліза, можуть спричинити хвороби легень, які лише посилять цей ризик.

Крім того, Ванг наголосив на небезпеці перхлоратів — хімічних сполук, які були виявлені в марсіанському ґрунті у токсичних концентраціях. Вони можуть викликати порушення роботи щитоподібної залози та апластичну анемію — захворювання, при якому організм припиняє виробляти достатню кількість клітин крові.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?