Обама почав заперечувати збройне вторгнення Росії в Крим
Категорія
Політика
Дата публікації

Обама почав заперечувати збройне вторгнення Росії в Крим

Обама почав заперечувати збройне вторгнення Росії в Крим
Джерело:  online.ua

Колишній президент США Барак Обама раптово почав заперечувати збройне вторгнення Росії на територію Криму у 2014 році.

Джерело:  CNN

Обама заперечує збройне вторгнення Росії в Крим 

Є причина, чому не було збройного вторгнення в Крим. Тому що в Криму було багато російськомовних людей, і там існувала певна симпатія до поглядів, які представляла Росія. Навіть у Раді тоді були симпатики Росії. Політика в Україні була складнішою, - заявив Обама.

Так він спробував виправдати відсутність активної допомоги Україні з боку Заходу після того, як Росія розпочала своє вторгнення.

Колишній президент також додав, що Захід кинув виклик російському диктатору Володимиру Путіну за допомогою "тих інструментів, які були на той час з огляду на те, в якому стані перебувала Україна".

Колишній президент США також став на захист ексканцлера Німеччини Ангели Меркель, яку критикують за тісні стосунки із Росією.

І мені, і Меркель, якій я віддаю величезну шану, довелося залучити багатьох інших європейців, які тоді були в паніці, щоб запровадити санкції та не дати Путіну продовжити вторгнення на Донбасі і на решті території України. З огляду на те, на якому етапі тоді перебувала Україна і якими були настрої в Європі, ми утримали рубежі. А далі виникло відчуття української ідентичності, окреме від Росії, та рішучість України вигнати окупантів, - підкреслив Обама.

Реакція України 

За словами радника керівника Офісу президента Михайла Подоляка, наразі Обама займається виправданням злочинної анексії Росією українського Криму.

Він наголосив, що в такому разі не потрібно дивуватися, що сьогодні триває повномасштабна агресія росіян у Європі, яка забирає багато людських життів, міжнародного права не існує, а РФ використовує трибуни міжнародних інституцій для пропаганди війни.

Сучасний російський авторитарний (нацистський) режим є нахабним відображенням специфічної довоєнної "західної політики". Може, час почати визнавати критичні помилки, а не вигадувати нові виправдання? - підкреслив Подоляк.

Читайте також: 

Категорія
Політика
Дата публікації

Джонсон залишається на посаді спікера Палати представників США — що відомо

Джонсон
Джерело:  The New York Times

Палата представників США 3 січня підтримала кандидатуру Майка Джонсона на посаду спікера.

Головні тези:

  • Майк Джонсон отримав підтримку для збереження посади спікера Палати представників США.
  • Політична ситуація була напруженою під час голосування, але Джонсону вдалося отримати необхідну кількість голосів.

Джонсона переобрано спікером Палати представників США

Джонсон набрав 218 необхідних голосів конгресменів, щоб стати спікером Палати представників США.

При цьому Хакім Джеффріс — лідер демократичної меншості у Палаті представників — набрав 215 голосів.

Таку кількість голосів Джонсон зміг отримати завдяки конгресменам Ральфу Норману і Кіту Селфу, які вирішили підтримати його кандидатуру.

Варто зауважити, що Джонсона була обов'язковою практично повна підтримка його кандидатури з боку республіканців. Він міг втратити лише один голос.

Спочатку кандидатуру Джонсона підтримали лише 216 членів Палати представників. Троє республіканців віддали свої голоси за інших кандидатів.

Майка Джонсона обрали спікером Палати представників США 25 жовтня 2023 року. Це сталося після того, як у відставку відправили республіканця Кевіна Маккарті, який обіймав посаду спікера з січня 2023 року.

Джонсон є одним із соратників обраного президента Дональда Трампа, який особисто підтримав його кандидатуру.

Джонсон зробив тривожну заяву щодо допомоги Україні

Спікер Палати представників Майк Джонсон на початку грудня 2023 року заявив, що не планує виносити питання про додаткову допомогу Україні на голосування у Конгресі.

Відповідаючи на запитання журналістки Голосу Америки Катерини Лісунової, Джонсон сказав:

Це вже не справа Джо Байдена ухвалювати таке рішення. У нас є новообраний президент, і ми збираємося почекати та взяти на озброєння стратегію нового головнокомандувача щодо всього цього. Отже, я не очікую, що зараз буде винесене будь-яке фінансування для України.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?