В окупованому Криму вже настав момент, коли питна вода для населення практично закінчилася. Для забезпечення Сімферополя водою запасів залишилося на 8 днів, хоча в місті вже майже місяць воду дають населенню тільки по кілька годин на день. Під загрозою залишитися без води знаходиться і Ялта - з 14 грудня через недостатній приток води в водосховища, що живлять місто, воду населенню там почнуть подавати по 6 годин на добу. Про серйозні проблеми з водою в окупованому Криму повідомив призначений Кремлем так званий "міністр житлово-комунального господарства" Дмитро Черняєв на нараді 7 грудня передає ONLINE.UA.
"У нас запасів води в Аянському водосховищі на вісім днів, але нас це вже не лякає, встигнемо перехопитися водою з свердловини. На цьому тижні завершуються роботи по введенню в дію нової ділянки водоводу для подачі в південний район міста артезіанської води", - повідомив на нараді з проблем водопостачання глава компанії "Вода Криму" Володимир Баженов.
Черняєв констатував, що до критичної ситуації наблизилася і Ялта. За його словами, окупанти вже готують спеціальну техніку для підвозу води населенню, якому подавати воду тепер будуть по три години вранці і ввечері.
Як відомо, в окупованому Криму обміліли Аянське, Партизанське та Сімферопольське водосховища, в Сімферополі та його передмістях питна вода подається по годинах вранці і ввечері. Обмеження введені і в інших містах півострова, зокрема, в Євпаторії почали знижувати тиск води ночами, а з 26 листопада до кінця грудня відключили гарячу воду. У Севастополі введено режим підвищеної готовності, запасів залишилося менше ніж на три місяці.
Жителі окупованого Криму обурені тим, що ще зовсім недавно російське "керівництво" українського півострова запевняло в тому, що проблем з водою на півострові немає, але раптово змінило думку. Вони вважають, що графік подачі води і обмеження введені назавжди, так як поки Кремль не домовиться з українською владою, проблеми з водою не зможуть вирішити ніякі свердловини і погодні умови. Вони звинувачують окупантів і російську владу в тому, що вони шість років робили все для того, щоб вода в Криму закінчилася, так як використовували її запаси на новобудови і миття російських танків.
Нагадаємо, 85% потреб півострова в прісній воді завжди забезпечувала материкова Україна через Північно-Кримський канал. Після анексії Криму в 2014 році Україна водопостачання припинила. Влітку 2020 року ситуація з водою стала погіршуватися через посуху. Станом на початок літа рівень наповнення водосховищ природного стоку Криму виявився більш ніж в два рази нижче, ніж до літа минулого року.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Путін знайшов спосіб вирішити проблеми з водою в Криму, але він, за словами гідрогеологів, призведе до повної катастрофи.