Орбан погрожує ветувати довгостроковий бюджет ЄС. У чому причина
Категорія
Політика
Дата публікації

Орбан погрожує ветувати довгостроковий бюджет ЄС. У чому причина

Орбан
Джерело:  Bloomberg

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан погрожує накласти вето на наступний довгостроковий бюджет Європейського союзу, якщо його країні не розблокують кошти, що були заморожені через проблеми з верховенством права та корупцією.

Головні тези:

  • Віктор Орбан погрожує ветуванням наступного довгострокового бюджету ЄС через заморожені кошти та проблеми з верховенством права та корупцією.
  • Угорщина вимагає розмороження коштів в обмін на підтримку бюджету ЄС, що може призвести до серйозних економічних наслідків для країни.
  • Погіршення перспектив Угорщини у вирішенні суперечок з ЄС може вплинути на економічну стабільність і бюджетні перспективи країни.

Орбан знову погрожує ЄС

Йдеться про семирічний бюджет ЄС з 2028 року, який вимагатиме одностайності серед усіх членів політичного блоку тоді, коли Орбан вже має досвід затягування спільних рішень.

Угорщина, безсумнівно, отримає ці кошти. Кошти, які ми не отримаємо у 2025 і 2026 роках, нам доведеться отримати у 2027 і 2028 роках, тому що якщо ми цього не зробимо, то ЄС не матиме бюджету, тому що я не погоджуся на це, — заявив він в інтерв'ю державному радіо Угорщини.

Віктор Орбан

Віктор Орбан

Прем'єр-міністр Угорщини

Bloomberg додає, що, за словами фінансових експертів, близько 20 млрд євро (приблизно 21,1 млрд дол), які наразі утримує ЄС через конфлікт з Угорщиною, є одним із серйозних викликів для економіки країни.

Минулого тижня рейтингове агентство Moody's Investors Service змінило прогноз щодо боргового рейтингу Угорщини зі "стабільного" на "негативний". Таке рішення пояснюється погіршенням перспектив для угорського уряду в розв’язанні суперечки з ЄС.

Угорщина загострила стосунки з ЄС

Протягом останніх років, на тлі повномасштабної війни в Україні, між Угорщиною та Європейським Союзом загострилися суперечки, особливо з політичних і фінансових питань.

Однією з основних тем конфлікту став пакет фінансової допомоги в межах програми Ukraine Facility, яка передбачає виділення 50 млрд євро на підтримку України в період 2024–2027 років.

Угорщина заблокувала схвалення цього пакета, вимагаючи розмороження 30 млрд євро, які ЄС утримує через критику ситуації з верховенством права та корупцією в країні.

Втім, раніше Європейська комісія вирішила зняти блокування з 10 млрд євро, щоб отримати угорську згоду на старт переговорів про членство України в ЄС.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?