Папа Римський визнав недоречність своїх коментарів про велич Росії
Категорія
Світ
Дата публікації

Папа Римський визнав недоречність своїх коментарів про велич Росії

Папа Римський визнав недоречність своїх коментарів про велич Росії
Джерело:  online.ua

Папа Римський Франциск визнав, що його слова про «велич російської імперії», які Україна сприйняла як вихваляння імперіалізму, були невдало сформульовані, і сказав, що його наміром було нагадати молодим росіянам про велику культурну, а не політичну спадщину.

Джерело: Reuters

Папа Римський визнав недоречність своїх коментарів про велич Росії

Я не думав про імперіалізм, коли говорив це, – пояснив Франциск свій виступ під час розмови із журналістами 4 серпня.

 Він визнав, що це був не найкращий спосіб висловитися.

Це був випадковий коментар, який спав мені на думку, тому що я вивчав її [російську історію] в школі, – пояснив Франциск, чому він згадав Пєтра І та Єкатєріну ІІ.

Папа Римський також заявив, що не можна скасовувати російську культуру «через політичні проблеми».

У Росії були темні політичні роки, але спадщина існує, вона доступна для всіх, – сказав він.

Папа Римський звернувся до російської молоді

Папа Римський Франциск під час телемосту з російською молоддю 25 серпня висловив захоплення "великою Росією" та закликав громадян цієї держави-терориста "ніколи не відмовлятися від (своєї) спадщини".

Ви – спадкоємці великої Росії: великої Росії святих, правителів, великої Росії Петра I, Катерини II, тієї імперії – величної, освіченої, великої культури та великої людяності. Ніколи не відмовляйтеся від цієї спадщини, – заявив понтифік.

Речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко назвав "прикрими" подібні висловлювання Папи Римського.

Читайте також:

Категорія
Світ
Дата публікації

В ЄС готуються заборонити використання "вічних хімікатів"

виробництво PFAS
Джерело:  Reuters

Єврокомісія готується ввести заборону на використання так званих “вічних хімікатів” або ж PFAS, які широко використовуються у багатьох споживчих та промислових товарах. 

Головні тези:

  • У ЄС планується заборонити використання “вічних хімікатів” (PFAS), які накопичуються в екосистемах, воді та організмах людей.
  • PFAS використовуються в широкому колі товарів, включаючи косметику, посуд та деталі для літаків, але їх стійкість та шкідливість призвели до необхідності заборони.
  • Широку заборону на використання PFAS підтримують країни, такі як Данія, Німеччина та Норвегія, але рішення про це може бути прийняте найраніше у 2026 році.

Що відомо про плани з заборони використання PFAS у ЄС

У ЄС занепокоєні тим, що перфтороалкілові та поліфтороалкілові речовини фактично не розкладаються у навколишньому середовищі і накопичуються в екосистемах, воді та, зрештою, в організмах людей.

У ЄС хочуть заборонити широке використання PFAS
Забруднення PFAS

Вони мають стійкість до екстремальних температур та невразливі до корозії, що дозволяє використовувати їх в процесі виготовлення широкого кола товарів, включаючи косметику, антипригарне покриття для посуду та деталі для літаків та вітрових турбін.

Це те, що, звичайно, важливо для нас, людей, а також для навколишнього середовища, але я думаю, що також і для промисловості, щоб вони знали, як вони можуть поступово відмовитися від PFAS, — зазначила глава екологічного відомства ЄС Джессіка Росвалл.

Хто у ЄС підтримує широку заборону на PFAS

Широку заборону на використання PFAS підтримують Данія, Німеччина, Нідерланди, Норвегія та Швеція, однак рішення навряд-чи буде прийняте раніше, ніж у 2026 році.

Водночас Росвалл зазначила, що вони також зіткнуться з обмеженнями, в тому числі щодо способу їх утилізації.

Згідно з даними хімічних агентств скандинавських країн, на промисловість, зокрема виробництво пластмас та електроніки, припадає найбільше використання PFAS.

Заборону буде введено на використання PFAS у споживчих товарах, з винятками для найважливіших промислових потреб.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?