ПАРЄ проголосувала за резолюцію щодо українських полонених в Росії
Категорія
Політика
Дата публікації

ПАРЄ проголосувала за резолюцію щодо українських полонених в Росії

ПАРЄ
Джерело:  Укрінформ

2 жовтня на осінній сесії ПАРЄ у Страсбурзі ухвалено резолюцію, у якій Рада Європи вперше порушила питання звільнення та подальшої реабілітації українських полонених, а також вимагає від Росії дотримуватися положень міжнародного гуманітарного права.

Головні тези:

  • ПАРЄ ухвалила резолюцію стосовно українських полонених в Росії, закликаючи до їх звільнення та реабілітації відповідно до міжнародного права.
  • Документ підтримує ідею обміну «всіх на всіх» та заохочує створення постійного механізму для звільнення полонених під активною участю Міжнародного комітету Червоного Хреста.
  • Резолюція відзначає широке поширення та систематичність катувань українських військовополонених в Росії та на тимчасово окупованих територіях.
  • ПАРЄ закликає Інтерпол та інші міжнародні організації сприяти пошуку та переслідуванню воєнних злочинців, в тому числі в Російській Федерації.
  • За даними на вересень 2024 року, понад 65 тис українських військовослужбовців та цивільних осіб залишаються зниклими безвісти або перебувають у полоні Росії.

ПАРЄ вперше ухвалила резолюцію щодо українських полонених в Росії

Резолюцію «Зниклі безвісти, військовополонені та цивільні особи, які перебувають у полоні внаслідок агресивної війни Російської Федерації проти України» підтримали одностайно усі 74 депутати, присутні в залі.

Асамблея закликає Раду Європи забезпечити пріоритетність цієї теми в міжнародному політичному порядку денному всіх держав-членів, закликає тиснути на Росії щодо належного поводження з полоненими, відповідно до міжнародного гуманітарного права, а також докласти зусиль до їх якнайшвидшого звільнення, соціально-медичної реабілітації та притягнення до відповідальності Російської Федерації.

Асамблея заохочує до створення більш постійного механізму для обміну або звільнення українських військовополонених і цивільних осіб, які перебувають в Російській Федерації або на тимчасово окупованих територіях України, за активної участі Міжнародного комітету червоного хреста та інших відповідних зацікавлених сторін.

ПАРЄ підтримує ідею обміну «всіх на всіх», тобто всеосяжного обміну.

У документі наголошується, що «катування, які застосовуються російською владою в Російській Федерації та на тимчасово окупованих територіях України, є широко розповсюдженими та систематичними».

Документ також нагадує Комітету міністрів РЄ, що «держави-партнери, включно з державами-членами Ради Європи, можуть запроваджувати пакети міжнародних цільових санкцій проти російських посадових осіб, відповідальних за незаконне позбавлення волі українських цивільних осіб».

Асамблея закликає Інтерпол, інші міжнародні організації та всі держави сприяти пошуку та переслідуванню воєнних злочинців.

ПАРЄ вважає, що «Рада Європи та її держави-члени могли б відіграти важливу роль у наданні експертної та фінансової підтримки реабілітації звільнених полонених, створивши спеціальну програму, яка могла б фінансуватись із заморожених активів РФ.

Окремим пунктом в резолюції згадано незаконне утримання РФ українських журналістів, які перебувають у жахливих умовах, а також ув’язнених кримських татар.

Асамблея підкреслює, що ситуація в тимчасово окупованому Криму залишається особливо складною, і закликає своїх членів залучати свої уряди, громадянське суспільство та медіа-мережі для підвищення обізнаності про важке становище українських журналістів.

У ній також наводяться останні дані, згідно з якими станом на вересень 2024 року загалом 65 956 військовослужбовців та цивільних осіб зареєстровані як зниклі безвісти або захоплені в полон РФ. Лише 3 672 особи були повернуті з російського полону з початку повномасштабного вторгнення, серед них третина вважалася в Україні зниклими безвісти, оскільки Росія, всупереч міжнародним зобов'язанням, не надавала інформації про них.

Резолюцію було подано за терміновою процедурою, доповідачкою виступила голова української делегації в ПАРЄ Марія Мезенцева-Федоренко.

Українські військовополонені зазнають систематичних катувань на всіх етапах полону РФ

Згідно зі звітом УВКПЛ, росіяни систематично катують і жорстоко поводяться з українськими військовополоненими.

ЗІ 174 опитаних військовополонених 169 свідчили, що знущання поширені під час допитів, прийому до місць утримання та щоденних процедур інтернування. Ці свідчення підтверджені іншими джерелами.

Катування включають побиття, електрошок, сексуальне насильство, удушення, тривале утримання в напружених позах, примусові фізичні вправи, позбавлення сну, імітацію страт і погрози.

Зокрема, в Херсоні окупанти неодноразово катували затриманого чоловіка, застосовуючи побиття, удушення, катування водою, електрошок, включно зі статевими органами, і погрожували кастрацією. Його також зґвалтували металевим предметом, одночасно застосовуючи електричний струм до ануса та геніталій.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Призупинення мит США. Трампа запідозрили у маніпулюванні ринком

Трамп
Джерело:  TIME

Сенатор Адам Шифф закликав Конгрес розслідувати, чи брав участь президент Дональд Трамп в інсайдерській торгівлі чи маніпулюванні ринком, коли він раптово призупинив широкий набір мит, що призвело до стрімкого зростання цін на акції.

Головні тези:

  • Сенатор Адам Шифф закликає Конгрес розслідувати можливу участь Дональда Трампа у маніпулюванні ринком.
  • Можливість інсайдерської торгівлі адміністрацією Трампа стала об’єктом уваги сенаторів та може відзначитися резонансним розслідуванням.

Сенатор Шифф закликав провести розслідування щодо мит Трампа

Я зроблю все, що в моїх силах, щоб з’ясувати це, — каже TIME Шифф, демократ від Каліфорнії. — Сімейні монети-меми та все інше не виходить за межі внутрішньої торгівлі чи збагачення. Сподіваюся, незабаром дізнаюся про це.

Коментарі Шиффа щодо офіційного розслідування, про яке раніше не повідомлялося, надійшли незабаром після того, як індекс S&P 500 піднявся більш ніж на 9% у середу вдень після того, як Трамп оголосив про призупинення мит.

«ЦЕ ЧУДОВИЙ ЧАС ДЛЯ ПОКУПКИ!!!» Трамп опублікував у Truth Social кілька хвилин після відкриття ринку в середу разом із літерами «DJT», що означає як його ініціали, так і стикер його медіакомпанії.

Білий дім не відразу відповів на запит про коментар.

Шифф став першим сенатором, який відкрито закликав Конгрес розслідувати потенційну інсайдерську торгівлю адміністрацією Трампа після різкої відмови президента від запровадження нових мит.

Такі розслідування, як правило, підпадають під компетенцію потужних груп Конгресу, таких як Юридичний комітет Сенату або Фінансовий комітет Сенату. Обидва очолюють республіканці — сенатор Чак Ґраслі від Айови та сенатор Майк Крапо від Айдахо, які переважно уникали конфлікту з Білим домом. Окремі законодавці, такі як Шифф, можуть розслідувати справи за допомогою особистого офісу, хоча такі розслідування не мають повноважень викликати суд.

Сенатор Тіна Сміт з Міннесоти, відповідаючи на запитання TIME, чи слід розслідувати Трампа щодо можливого маніпулювання ринком, сказала: "Це чудове питання. Він, безумовно, мав багато чого отримати. Я про це не думала".

Раніше 9 квітня конгресмен Стівен Хорсфорд, демократ від Невади, був одним із перших, хто засумнівався, чи була пауза в тарифах пов’язана з маніпулюванням ринком, оскільки новина з’явилася в середині гарячих слухань з торговим представником Трампа Джеймісоном Гріром, який рішуче захищав тарифи.

Реакція ринку на рішення Трампа була швидкою та ейфоричною. Акції підскочили більш ніж на 7% за кілька хвилин після оголошення, зрештою зросли більш ніж на 9%. Дохідність облігацій, яка зростала на тлі побоювань економічного спаду, знизилася. Ціни на нафту, які також падали, відновилися.

Сенатор від Каліфорнії довгий час був одним із найзапекліших критиків Трампа. Він був провідним прокурором у першому судовому процесі щодо імпічменту Трампа та центральною фігурою у відповіді Конгресу на розслідування Міністерства юстиції щодо Росії.

Хоча він не ініціював у 2017 році розслідування Конгресом щодо зв’язків Трампа з Росією, Шифф став найгучнішим демократом у комітеті, попереджаючи про пошану Трампа до автократичних лідерів. Пізніше Палата представників під керівництвом республіканців засудила Шиффа за його коментарі під час розслідування.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?