Керівна партія "Грузинська мрія" накинулася зі звинуваченнями на опозицію: нібито її представники вкрали голоси на парламентських виборах 26 жовтня.
Головні тези:
- Партія “Грузинська мрія” звинуватила опозицію у “крадіжці голосів” на парламентських виборах у Грузії.
- Реакція міжнародних спостерігачів та прокуратури свідчить про напружену політичну ситуацію в країні.
- Прогнозується подальше розслідування та наслідки для політичного ландшафту Грузії після скандальних обвинувачень.
- Влада Грузії після перемоги “Грузинської мрії” на виборах стикається з протестами та вимогами опозиції.
“Грузинська мрія” цинічно звинувачує опозицію у “крадіжці голосів” на виборах
Про це повідомив виконавчий секретар партії Мамука Мдінарадзе.
За його словами, представники партії Міхеїла Саакашвілі "Єдиний національний рух" нібито вкрали голоси "Грузинської мрії".
Також у керівній партії Грузії стверджують, що опоненти мали дві "основні схеми крадіжки голосів". Там підкреслюють, що опозиція нібито "обманним шляхом" реєструвала прихильників "Грузинської мрії" як своїх представників на виборах у віддалених округах. Таким чином, як зазначає Мдінарадзе, люди не могли проголосувати за місцем реєстрації.
Водночас друга "схема" стосується переносних скринь для голосування. За словами виконавчого секретаря керівної партії, опозиційні представники якимось чином реєстрували прихильників його партії та не просили їх ставити підпис біля свого прізвища при реєстрації, через що результати таких скринь довелося анулювати.
Зараз ми говоримо про схему, про те, як вони переслідували кожен голос, як вони вкрали вибір у конкретних людей, прихильників "Грузинської мрії", і як вони вкрали наші голоси... Тому я звертаюся до прокуратури Грузії, щоб ретельно розслідувати всі ці випадки.
За результатами ЦВК, керівна партія "Грузинська мрія" перемогла з 54% голосів.
Що відомо про парламентські вибори у Грузії
Голосування на виборах до грузинського парламенту відбулося 26 жовтня 2024 року.
З-поміж лідерів іноземних держав та урядів чинну грузинську владу привітали з "перемогою" поки що лише Віктор Орбан (Угорщина), Нікол Пашинян (Вірменія) та Ільхам Алієв (Азербайджан).
Водночас президент Європейської ради Шарль Мішель відреагував на оприлюднений 27 жовтня звіт спостерігачів з ЄС, що 26 жовтня вивчали хід голосування на виборах у Грузії. Зокрема, він закликав ЦВК Грузії розслідувати та виправити порушення під час підрахунку голосів.
31 жовтня прокуратура Грузії розпочала розслідування 47 справ за фактами ймовірних злочинів, скоєних у передвиборчий період і в день виборів. Зокрема, правоохоронці затримали двох людей за підозрою у вкиданні бюлетенів.
Влада в Грузії окупована РФ
У 2014 році Мамука Мамулашвілі створив “Грузинський національний легіон”. Головною метою є допомога українському народу зберегти свою незалежність. “Грузинський легіон” став одним з найбільших іноземних військових формувань в Україні.
Мамука розповів Online.UA, чому грузинські добровольці воюють за Україну, скільки кримінальних справ на них відкрили у Росії, як ФСБ працює у його рідній країні та чому перемога України важлива для Грузії.
Росія змогла вкласти величезні фінанси у політичний напрямок Грузії. Грузинські колаборанти, як колишній прем'єр-міністр Іванішвілі, проникли у грузинську політику за допомогою обіцянок, що влада буде лобіювати вступ Грузії до НАТО та Євросоюзу.