Першою з країн НАТО. Данія інвестуватиме у виробництво української зброї
Категорія
Україна
Дата публікації

Першою з країн НАТО. Данія інвестуватиме у виробництво української зброї

Рустем Умєров
Умєров

Данія зробить інвестиції у виробництво української зброї — підписано відповідний договір між міністрами оборони країн.

Головні тези:

  • Угода між Данією та Україною дозволить інвестувати у виробництво української зброї, що є ключовим кроком для України в розвитку військово-промислового комплексу.
  • Данія стала першою країною НАТО, яка погодила меморандум щодо закупівлі української зброї, що свідчить про підтримку та довіру до потенціалу українських виробників.
  • Українське військо отримає українське озброєння за кошти Данії, що відкриває нові можливості для розвитку оборонної промисловості та збройних сил країни.
  • Україна активно розвиває виробництво зброї та співпрацює зі світовими лідерами оборонного виробництва, що сприяє підвищенню обороноздатності та стимулює економіку країни.
  • Спроможність українського військово-промислового комплексу велика, але для його повного розвитку потрібна підтримка та інвестиції з боку міжнародних партнерів, які сприятимуть укріпленню обороноздатності України.

Данія інвестуватиме у збройові компанії України

У межах 23 засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн" міністр оборони України Рустем Умєров провів зустрічі з міністром оборони Данії Троельсом Лундом Поульсеном та міністеркою оборони Нідерландів Кайсою Оллонгрен.

Данія та Україна підписали меморандум щодо закупівлі озброєння та техніки в українських виробників.

Про це повідомив міністр оборони України Рустем Умеров.

Це великий крок, оскільки Данія стала першою іноземною країною НАТО, яка інвестуватиме свої кошти у виробництво озброєння на території України.

Рустем Умєров

Рустем Умєров

Міністр оборони України

Також Нідерланди погодили наміри щодо співпраці між Україною та Нідерландами для підтримки українського оборонно-промислового комплексу.

Данія закупить українське озброєння для ЗСУ

На це підуть кошти, передбачені в рамках нового пакета допомоги Україні.

Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

Це перше й поки що безпрецедентне рішення — коли вироби військового призначення для Сил оборони України закуповуються в українських виробників за кошти іншої держави.

Таке рішення надзвичайно важливе і для українського війська, і для української економіки. Виробничі спроможності українського ОПК значно перевищують купівельні спроможності держбюджету.

Спроможність українського ОПК становить близько 20 млрд дол. При цьому Україна має лише 6 млрд дол на закупівлю озброєння. Грубо кажучи, у нас працює лише третина усіх станків, які наявні в країні — бо грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту.

Виробництво зброї в Україні

Під час повномасштабної війни з Росією Україна значно наростила виробництво зброї. Йдеться про безпілотники, засоби РЕБ, боєприпаси та інше.

Також Україна створює спільні з партнерами підприємства. Так, нещодавно Україна та США погодили започаткування спільного підприємства для ремонту та обслуговування американської бронетехніки.

Також Україна разом з німецьким концерном Rheinmetall будуть випускати бронемашини Lynx. Перша машина буде випущена вже цього року.

Крім того, оборонна компанія KNDS відкриє в Україні підприємство з виробництва 155 мм боєприпасів.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?