16 жовтня глава держави Володимир Зеленський представив у парламенті План перемоги, України. Що важливо розуміти, він налічує 5 основних пунктів і 3 таємних додатки.
Головні тези:
- Запрошення України в НАТО - стратегічний крок для гарантування безпеки та стримування Росії.
- Зміцнення української оборони - також один з пріоритетів команди Зеленського.
- Україна розраховує на стримування російської агресії завдяки адекватній реакції та співпраці з ключовими союзниками.
- Уже обговорюється використання природних ресурсів України для розвитку та зростання благополуччя країни.
- Зеленський також вказує на досвід українських військових, який може зміцнити оборону НАТО.
На переконання президента, реалізація Плану перемогу насамперед залежить від союзників України, а не від Росії.
Володимир Зеленський вкотре нагадав про те, що російський диктатор Володимир Путін не шукає чесного миру, оскільки він просто збожеволів й продовжить вбивати невинних українців.
Саме тому український лідер наполягає на тому, що Росію потрібно примусити до миру.
Перший пункт — запрошення України в НАТО
За словами Володимира Зеленського, саме він є одним з найважливіших.
Йдеться про запрошення України в НАТО, адже саме воно гарантує безпеку у майбутньому.
Тепер факт запрошення для України в НАТО може стати дійсно фундаментальним для миру. Ми розуміємо, що членство в НАТО — це питання подальшого, а не теперішнього. Але Путін має побачити, що його геополітичні розрахунки програшні. Росіяни повинні це відчути — що їх цар програв геополітично світу

Володимир Зеленський
Президент України
Він також звернув увагу на те, що запрошення це сильне рішення, яке не потребує нічого, окрім рішучості.
Другий пункт — зміцнення оборони
Як зазначив глава держави, у ньому йдеться про незворотнє зміцнення української оборони і розворот війни в сторону РФ (зокрема витіснення війни на ворожу територію).
Володимир Зеленський також повідомив, що є чіткий перелік зброї, яка здатна підтримувати силу українських воїнів, а завдяки Курській операції ми побачили, що Путін не має достатньо сили, щоб триматись, коли Україна тисне справді міцно.
Це реалістично — захищати наші позиції на полі бою в Україні і водночас повертати війну на територію Росії, щоб росіяни дійсно відчували, що таке війна, і — попри російську пропаганду — починали розвертати ненависть в сторону Кремля. Ми не наївні, — наголосив президент України.
За словами Зеленського, цей пункт має таємний додаток, однак до нього мають доступ саме ті партнери, які мають відповідний військовий потенціал допомоги.

Третій пункт — стримування агресії РФ
Під нього теж є таємний додаток, до якого мають доступ лідери США, Британії, Італії.
Російське керівництво агресивно діє лише тоді, коли переконане, що не отримає адекватної руйнівної відповіді. Коли Росія знає, що відповідь буде, і розуміють, яка це буде відповідь, — вони обирають переговори та стабільне співіснування навіть зі стратегічними противниками. Завдяки цьому — стримування Росії від агресії можливе і щодо України і всієї Європи

Володимир Зеленський
Президент України
У таємному додатку вказано, що Зеленський запропонував союзникам розмістити на своїй території комплексний неядерний пакет стримування подальшої російської агресії.
Четвертий пункт — економічний потенціал України
Володимир Зеленський вкотре звернув увагу на те, що в Україні зосереджені природні ресурси і, в тому числі, критично важливі метали ціною в трильйони доларів США.
Як відомо, насамперед йдеться про уран, титан, літій, графіт та інші стратегічно цінні ресурси, які посилять в глобальній конкуренції або Росію та її союзників, або Україну та демократичний світ.
За словами глави держави, поклади критичних ресурсів в Україні разом з глобально важливим потенціалом України у виробництві енергії та продовольства — є одними з ключових загарбницьких цілей Росії у війні. І це наша можливість зростання.
Вказаний пункт теж має таємний додаток, з яким вже ознайомилися США та ЄС.

Пʼятий пункт — майбутнє України після війни
Володимир Зеленський нагадав, що після завершення війни Україна матиме один із найбільш досвідчених та великих військових контингентів.
Це люди — наші воїни, які володітимуть реальним досвідом сучасної війни, успішним досвідом застосування західної зброї та різнобічним досвідом взаємодії з військовими НАТО, — наголосив президент.
На переконання глави держави, український досвід має бути використаний для зміцнення оборони Альянсу та гарантування безпеки в Європі.
Це достойна місія для наших героїв. Передбачаємо у разі згоди партнерів заміщення окремих військових контингентів збройних сил США, які дислоковані в Європі, українськими підрозділами. Після війни. Українці довели, що можуть бути тією силою, яку російське зло не здолає. І я вдячний кожному партнеру, вже багато сигналів, які дуже сильно підтримують це. Дуже сильно подобається їм ця ідея.

Володимир Зеленський
Президент України