Вірменський премʼєр-міністр Нікол Пашинян офіційно заявив, що не братиме участі в неформальному саміті Співдружності незалежних держав (СНД) під російським Санкт-Петербургом 25 грудня, де буде присутній диктатор Володимир Путін.
Головні тези:
- Вірменія продовжує уникати участі в інтеграційних форматах, які контролює Путін.
- Нікол Пашинян аналізує можливий вихід країни з Організації договору про колективну безпеку, наголошуючи на загрозах для безпеки та суверенітету Вірменії, які створює ОДКБ.
- Відносини між Вірменією та Росією погіршуються з кожним роком дедалі більше.
Пашинян знову продемонстрував, як ставиться до Путіна та РФ
Вірменський лідер повідомив, що 23 грудня отримав позитивний тест на COVID-19, через що наступні два дні працював з дому.
25 грудня тест Пашиняна був негативний, попри це він, "порадившись із колегами, вирішив, що не братиме участі в неформальному саміті лідерів країн СНД".
Що важливо розуміти, протягом останніх років офіційний Єреван робить все можливе, щоб уникати участі або обмежувати її в інтеграційних форматах, які фактично перебувають під контролем російського диктатора Володимира Путіна.
До прикладу, у 2023 році Нікол Пашинян не поїхав на саміт СНД у Киргизстані "з огляду на низку обставин", а в жовтні цьогоріч Вірменія не підтримала дві заяви на зустрічі міністрів закордонних справ СНД.
Що відомо про конфлікт між Вірменією та РФ
Як уже згадувалося раніше, відносини між країнами почали різко псуватися ще 2 роки тому, коли офіційний Єреван бойкотував більшість засідань СНД та Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ).
Досі зберігаючи заморожений статус в ОДКБ, вірменська влада у вересні підтвердила свою участь у саміті БРІКС у жовтні цього року та ще одному саміті СНД у Москві наступного року.
Однак вірменський лідер Нікол Пашинян аналізує сценарій виходу країни з Організації договору колективної безпеки.