Пригожин записав перше аудіозвернення після «відходу» в Білорусь
Категорія
Світ
Дата публікації

Пригожин записав перше аудіозвернення після «відходу» в Білорусь

Пригожин записав перше аудіозвернення після «відходу» в Білорусь
Джерело:  online.ua

У понеділок, 3 липня, ватажок ПВК Вагнера Євген Пригожин уперше за тиждень записав аудіозвернення. Він попросив про підтримку.

Джерело: росЗМІ

Пригожин записав перше аудіозвернення після «відходу» в Білорусь

Пригожин знову згадав свій «марш справедливості» — заколот, унаслідок якого він ледь не дійшов до Москви.

Сьогодні нам як ніколи потрібна ваша підтримка. Дякую вам за це. Я хочу, щоб ви розуміли — наш „марш справедливості“ був націлений на боротьбу зі зрадниками і мобілізацію нашого суспільства. І думаю, що багато чого з цього нам вдалося, — заявив він.

Пригожин також збрехав, що найближчим часом усі побачать «наступні перемоги на фронті» його терористів.

Про свої подальші плани і про своє місцезнаходження засновник ПВК Вагнера не повідомив.

Переворот Пригожина в Росії: що відомо

23 червня ватажок ПВК Вагнер Євген Пригожин оголосив про початок збройного конфлікту з міноборони РФ і похід на Москву.

Причиною він назвав нібито удар російської армії по тилових таборах вагнерівців у Ростові. Конфлікт Пригожина і Шойгу почався набагато раніше: ватажок Вагнера останні кілька місяців наполегливо вимагав відставки міністра оборони, звинувачуючи його в поганому управлінні військами окупантів і недостатньому постачанні боєприпасів вагнерівцям.

24 червня бойовики Вагнера взяли під контроль військові об'єкти РФ у Ростові-на-Дону та Воронежі. Вагнерівці також знищили сім бортів російської авіації.

Проти Пригожина порушили кримінальну справу за «організацію збройного заколоту», у Москві силовики готувалися до облоги, а Володимир Путін, за даними української розвідки, екстрено виїхав із Москви на Валдай.

Але коли колона вагнерівців уже була в Московській області, у пресслужбі самопроголошеного «президента» Білорусі заявили, що Олександр Лукашенко провів переговори з Пригожиним і той прийняв пропозицію зупинити «бунт».

Незабаром після цього Пригожин оголосив, що «розгортає колони» з-під Москви і «йде назад» у польові табори. У Кремлі заявили, що кримінальну справу стосовно Пригожина закриють, а сам він «піде в Білорусь».

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Зупинка допомоги США послабила українську кібербезпеку на тлі хакерських атак РФ

хакери
Джерело:  Bloomberg

Українська кібербезпека значно ослабла після припинення допомоги зі сторони США.

Головні тези:

  • США допомогли Україні протистояти російським спробам диверсій на електростанціях і проникнення в Кабінет міністрів.
  • Американське фінансування стало найбільшим джерелом підтримки України в галузі кібербезпеки.
  • Однак із січня 2025 року Трамп припинив критично важливу підтримку з боку США — включаючи військові постачання і, часом, обмін розвідданими.

 

Україна має складнощі з кібербезпекою без допомоги США

Як повідомляють джерела Bloomberg, контракти України та США були анульовані або призупинені. За словами джерел, США допомогли Україні протистояти російським спробам диверсій на електростанціях і проникнення в Кабінет міністрів, вищий орган державної виконавчої влади в країні.

Тим часом заплановані постачання комп'ютерного обладнання та програмного забезпечення, призначеного для забезпечення безпеки української інфраструктури, так і не були доставлені.

За останні п'ять років лише Агентство США з міжнародного розвитку виділило понад 200 мільйонів доларів на допомогу Україні у сфері кібербезпеки. Агентство національної безпеки та Кібернетичне командування США також надавали допомогу.

Американська допомога у сфері кібербезпеки містила підтримку фахівців, навчання, обладнання та програмне забезпечення для організацій по всій Україні, в тому числі для десятків урядових установ і відомств, а також для ключових постачальників газу та електроенергії, національного банку і ядерних об'єктів.

За словами джерел Bloomberg, американське фінансування стало найбільшим джерелом підтримки України в галузі кібербезпеки.

Гранти USAID фінансували кілька ініціатив з кібербезпеки в Україні, деякі з яких були схвалені за часів першої адміністрації Трампа, включаючи зусилля із захисту виборчої інфраструктури країни та її дипломатичних мереж зв'язку.

Після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року USAID збільшило фінансування проєктів з кібербезпеки, оскільки російські хакери активізували свої спроби саботувати українські комп'ютерні мережі.

Однак із січня 2025 року Трамп припинив критично важливу підтримку з боку США — включаючи військові постачання і, часом, обмін розвідданими.

Допомога США у сфері кібербезпеки залишається критично важливою, зокрема для захисту урядових структур, телекомунікаційних компаній та енергетичних підприємств від кібератак.

Цього тижня віцепрезидент США Джей-Ді Венс заявив, що Сполучені Штати можуть відмовитися від участі в мирному процесі, якщо Росія й Україна не приймуть американську пропозицію. Такий крок може ускладнити будь-яку майбутню співпрацю в галузі кібербезпеки.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?