Путін не хотів нападати на Україну. Меркель виступила з новою цинічною заявою
Категорія
Політика
Дата публікації

Путін не хотів нападати на Україну. Меркель виступила з новою цинічною заявою

Путін
Джерело:  Spiegel

Колишня канцлерка ФРН Ангела Меркель почала безсоромно стверджувати, що російський диктатор Володимир Путін на початку свого президентства, мовляв, не планував нападати на Україну, а його план вторгнення з'явився пізніше, і з огляду на дії Заходу. 

Головні тези:

  • Меркель фактично звинувачує Захід, а не Путіна у початку війни РФ проти України.
  • Колишня канцлерка Німеччини стверджує, що надія на вступ України в НАТО у 2008 році була необґрунтованою.
  • Меркель заперечує, що блокувала шлях України до Альянсу.

Меркель продовжує виправдовувати Путіна

Журналісти поцікавилися у колишньої німецької лідерки, чи у Путіна від самого початку був намір захопити Україну, чи така ідея з'явилася у нього вже пізніше.

Як вважає політикиня, нелегітимний президент РФ завжди мав риси справжнього диктатора.

Ба більше, Меркель відверто зізналася, що його самовпевненість часто дратувала її.

Але я не вірю в те, що коли він (Путін — ред.) прийшов до влади у 2000 році, він вже хотів напасти на Україну. Скоріше, це розвиток подій, в якому ми на Заході також повинні запитати себе, чи завжди ми все робили правильно.

Ангела Меркель

Ангела Меркель

Колишня канцлерка ФРН

За словами політикині, у неї, мовляв, не має однозначної відповіді на запитання про те, чи робив Захід "усе правильно".

Але було б краще, якби єдність Заходу була більшою. Ми не були настільки сильними, наскільки могли б бути, — бідкається Ангела Меркель.

Меркель відкидає звинувачення щодо блокування вступу України в НАТО

Колишня канцлерка Німеччини продовжує не погоджуватися з тезою про те, що вона сама безпосередньо завадила прокладанню шляху для вступу України до НАТО в Бухаресті у 2008 році.

Меркель звернула увагу на те, що в Бухаресті йшлося про ухвалення плану дій щодо НАТО для України і Грузії як кандидатів на членство.

Я вважала, що це була політика, заснована на принципі надії, яка не враховувала час, що пройде після ухвалення плану дій до членства в НАТО, а це можуть бути роки.

Ангела Меркель

Ангела Меркель

Колишня канцлерка ФРН

На її переконання, російський диктатор не прийняв би цей проміжний статус як стримувальний фактор, не вдаючись до агресивних дій.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?