Путін, Трамп і Макрон виступили з терміновою заявою
Категорія
Політика
Дата публікації

Путін, Трамп і Макрон виступили з терміновою заявою

Путін, Трамп і Макрон виступили з терміновою заявою
Джерело:  online.ua

У четвер, 1 жовтня, президенти США, Франції та Росії Дональд Трамп, Еммануель Макрон і Володимир Путін виступили з терміновою заявою. Вони стурбовані ситуацією в Нагірному Карабасі, тому узгодили свої позиції в цьому питанні і звернулися зі спільною заявою до влади Вірменії і Азербайджану. Лідери США, Франції та Росії одноголосно закликали баку і Єреван негайно припинити вогонь і без висунення попередніх умов відновити переговори по суті врегулювання за сприяння співголів Мінської групи ОБСЄ. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на прес-службу Кремля.

"Ми сумуємо за загиблими та висловлюємо співчуття сім'ям убитих і поранених. Ми закликаємо до негайного припинення бойових дій між збройними силами сторін-учасниць. Ми також закликаємо керівників Вірменії та Азербайджану негайно взяти на себе зобов'язання сумлінно і без висунення попередніх умов відновити переговори по суті врегулювання при сприяння співголів Мінської групи ОБСЄ ", - йдеться в спільній заяві Трампа, Путіна і Макрона.

Нагадаємо, конфлікт між Азербайджаном і Вірменією триває кілька десятиліть. Причиною став Нагорний Карабах, який де-юре знаходиться на азербайджанській території, а ось фактично - під контролем вірменського командування. Війна між Вірменією і Азербайджаном тривала до травня 1994 року, але з тим пір конфлікт вважався замороженим. Азербайджанська влада вважає Карабах окупованою територією, а Вірменію - агресором.

Як відомо, 27 вересня в Нагірному Карабасі, населення якого становить близько 140 тисяч осіб, поновилися запеклі бої між Вірменією і Азербайджаном. Сторони конфлікту ввели військовий стан, оголосили про мобілізацію і повідомляють про поранених і жертв серед мирного населення, а також про сотні загиблих військовослужбовців. Військові експерти оцінюють ситуацію в Нагірному Карабаху як вкрай небезпечну. Вони побоюються початку нової повномасштабної війни, до якої можуть приєднатися Туреччина, яка стоїть на стороні Азербайджану, і Росія, де підтримують Вірменію.

Офіційна Європа, позицію якої підтримує Україну, закликає Вірменію і Азербайджан припинити кровопролиття і повернутися за стіл переговорів, щоб вирішити конфлікт мирним шляхом.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Путін в перший день загострення конфлікту в Нагірному Карабасі закликав припинити військові дії.

Категорія
Світ
Дата публікації

У Словаччині школяр із українською символікою відмовився тиснути руку президенту — відео

У Словаччині школяр із українською символікою відмовився тиснути руку президенту — відео
Джерело:  online.ua

13 січня в Словаччині у президентському палаці відбулася церемонія нагородження переможців математичної олімпіади. Під час заходу Симон Оманік, учасник з українською символікою на одязі, публічно відмовився потиснути руку президенту Словаччини Петеру Пеллегріні.

Головні тези:

  • Учасник математичної олімпіади в Словаччині відмовився тиснути руку президенту через його політичні погляди.
  • Школяр демонстративно виступив проти президента Словаччини, обвинувачуючи його у маніпуляціях і обмані громадян.
  • Дії учасника викликали суперечки та обговорення в суспільстві та засобах масової інформації.
  • Президент Словаччини Петер Пеллегріні відомий своєю позицією щодо стосунків з Росією та відмовою вступу України до НАТО.

Школяр Симон Оманік відмовився тиснути руку Пеллегріні

Як зазначається, нагороди старшокласникам вручав міністр освіти Томаш Друкер. Симон Оманік, який отримав бронзову медаль на Центральноєвропейській математичній олімпіаді, прикрасив свій костюм жовто-блакитною стрічкою.

Коли президент Пеллегріні простягнув руку, щоб привітати школяра з досягненням, той демонстративно відмовився. Після цього Оманік, Друкер та Пеллегріні зробили спільне фото. 

У коментарі словацькому виданню Dennik N Симон пояснив свій вчинок. Він заявив, що Пеллегріні здобув перемогу на виборах, «обманюючи людей і маніпулюючи темою війни в Україні». За словами хлопця, це стало причиною його протесту.

Це була брехня і замах на найнижчі людські інстинкти страху і, можливо, навіть антиукраїнські настрої в деяких частинах словацького населення. І я не думаю, що було б правильно потиснути руку такій людині або спілкуватися з нею, тому що я не згоден з нею і вважаю її шахраєм і брехуном, — додав словацький школяр.

Петер Пеллегріні: що відомо

Петер Пеллегріні — лідер лівої партії «Голос», у 2014—2016 роках був головою парламенту Словаччини, з 2016 до 2018 був заступником прем'єр-міністра Роберта Фіцо з інвестицій та інформатизації.

З 2018 року до 20 березня 2020 року — прем'єр-міністр Словаччини. Політик поділяє позицію Фіцо щодо стандартизації відносин з Росією. Вважає санкції проти РФ здебільшого неефективними.

Виступає проти вступу України до НАТО.

Нещодавно, президент Словаччини Пеллегріні відмовився приїхати в Україну через припинення транзиту російського газу.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?