Президент Росії Володимир Путін не приховує, що побоюється вступу України в НАТО. Він попередив, що розширення НАТО шляхом інтеграції України небезпечно для росіян, оскільки ракети Альянсу до Москви з Харкова чи Дніпра зможуть долітати за 7-10 хвилин.
Джерело: Росія 24
"Уявіть собі, що Україна стане членом НАТО. Підлітний час ракети від Харкова або Дніпра до Москви зменшиться до 7-10 хвилин. Це для нас червона лінія чи ні?", - заявив президент РФ.
Він також прокоментував недавню телефонну розмову Джо Байдена і Володимира Зеленського. Зокрема, він звернув увагу на виправлення прес-релізу Офісу президента в пункті про НАТО. Путін вважає, що "цей окрик з-за океану в бік президента України нічого не означає", так як в Кремлі не знають, про що насправді домовилися Зеленський і Байден.
"Зараз американські партнери говорять, що нічого не обіцяли ні Україні, ні українському керівництву, в тому числі президенту Зеленському. Звідки ми це знаємо? Може бути просто вони йому (Зеленському) сказали: "Знаєш що, ти зарано виліз, рано ще про це говорити. І не до місця ти виліз, тому що зараз намічається зустріч на вищому рівні двох президентів. Чого ти нам заважаєш? Псуєш нам обстановку перед самітом? Помовчати не міг кілька днів", - міркує Путін.
У НАТО немає згоди щодо ПДЧ для України
Кілька днів тому заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане повідомив, що Саміт НАТО 14 червня в своєму підсумковому рішенні підтвердить політику відкритих дверей для України і Грузії, однак поки не готовий до більш серйозних кроків. Відповідаючи на питання про перспективи України і Грузії, які роблять все можливе, щоб отримати план дій щодо членства в Альянсі, Джоане публічно зізнався, що під час цієї зустрічі лідери Альянсу не дадуть згоду на це рішення.
У США публічно підтримують членство України в НАТО, але визнають, що на сьогоднішній день не всі країни члени НАТО підтримують надання Україні ПДЧ.
Коротко про вступ України в НАТО
Україна подала заявку про вступ в НАТО ще в 2008 році.
У червні 2020 року Альянс наділив Україну статусом партнера з розширеними можливостями.
Україна в 2021 році чекає підготовки до надання плану дій щодо членства в НАТО.
Зокрема, вже на саміті НАТО 14 червня буде обговорюватися "дорожня карта" для України з прописаними кроками для вступу в НАТО.
Зеленський постійно нагадує Альянсу, що членство України в НАТО — єдиний шлях, який може завершити війну на Донбасі і убезпечити Україну і Європу від подальшої російської військової агресії.
Кілька днів тому в НАТО вирішили, що Україна першою серед країн-партнерів отримає оновлений пакет цілей партнерства з Альянсом до 2025 року.