"ПВК Вагнера" заборонила набір найманців із окупованих територій України
Категорія
Україна
Дата публікації

"ПВК Вагнера" заборонила набір найманців із окупованих територій України

"ПВК Вагнера" заборонила набір найманців із окупованих територій України
Джерело:  online.ua

На тлі оголошеного в "ПВК Вагнера" набору найманців для служби в Малі, стало відомо, що компанія заборонила прийом заявок на участь від вихідців з окупованих регіонів України. Справа в тому, що в Малі зараз назріває ситуація невизначеності у зв'язку з потенційним виходом миротворців Франції, Німеччини та Естонії. Одночасно з активізацією дипломатичної роботи цих країн, почався набір найманців в ПВК.

Джерело: російська служба ВВС

Такого роду повідомлення можна знайти в пов'язаних з ПВК пабліками в соцмережі "ВКонтакте". В BBC заявляють, що дізналися про це від знайомих їм "вагнерівців".

Набирають у ПВК різних фахівців: від перекладачів з французької та медиків до саперів, мінерів, операторів і механіків безпілотних літальних апаратів. Це повинні бути чоловіки у віці від 23 до 45 років.

Судячи з оголошень, в ПВК припинили приймати вихідців з окупованих територій України. У кожному з оголошень вказується, що заборона стосується вихідців з окупованих територій Донецької і Луганської областей та Криму. Також в ПВК не беруть уродженців Грузії.

Мінімальна зарплата в ПВК починається від 150 тисяч російських рублів (трохи більше 2 тисяч доларів) на місяць, але в 90% випадків вона буває значно вище.

Російська військова структура

Нагадаємо, приватна військова компанія Вагнера була створена в 2013 році в Росії. Ця структура брала участь у військових конфліктах на Донбасі, в Сирії на боці урядових військ Башара Асада, в Судані. Планують відіслати своїх бойовиків в Малі.

Під час українсько-російської війни, "вагнерівці" забезпечували прикриття регулярних російських військ армії в тривалих боях за Луганський аеропорт і Дебальцеве. Також виконували доручення, зокрема ліквідацію ватажків бойовиків, діяльність яких не задовольняла російське керівництво.

Зрив операції із затримання "вагнерівців"

Зазначимо, Bellingcat пояснили зрив операції із затримання "вагнерівців". Він міг бути наслідком допущення тактичної і стратегічної помилки, яка виявилася критичною. Наразі не можна стверджувати, що хтось злив інформацію про проведення операції, наразі таке припущення вважається оціночним, а не об’єктивним. Таку заяву зробив Головний розслідувач міжнародної групи Bellingcat Христо Грозєв.

Читайте також:

Категорія
Економіка
Дата публікації

Мита Трампа загрожують світовій економіці рецесією — що це означатиме для України

економіка
Джерело:  Reuters

Фондові індекси різко знизилися 3 квітня, а безпечні активи, такі як надійні облігації та золото, подорожчали. Інвестори побоюються, що нові мита США загострять торгівельну війну, яка загрожує ввергнути світ у рецесію.

Головні тези:

  • Впровадження нових мит США може призвести до рецесії у світовій економіці, загострюючи торгівельну війну.
  • Україна готується до відновлення мит на американські товари, проте митно-тарифні ставки є низькими порівняно з іншими країнами.
  • Міністерка економіки Юлія Свириденко наголошує, що для України важливо досягти більш вигідних умов торгівлі з США.

Мита Трампа призведуть до рецесії світової економіки

Долар упав до шестимісячного мінімуму після того, як президент США Дональд Трамп запровадив мита, які підняли імпортні податки до найвищого рівня за століття.

Це переломний момент не тільки для економіки США, а й для світової економіки, — заявив Олу Сонола, керівник відділу економічних досліджень США у Fitch Ratings.

За його словами, багато країн, найімовірніше, опиняться в рецесії. Якщо ця тарифна ставка залишиться незмінною протягом тривалого періоду, можна буде викинути більшість прогнозів.

Ринкова капіталізація Apple впала більш ніж на 240 млрд дол, оскільки її акції впали на 7% під час позабіржових торгів. Ринкова капіталізація Nvidia знизилася на 5,6% або на 153 млрд дол.

Прибутковість 10-річних скарбничих облігацій США знизилася більш ніж на 15 базисних пунктів до п'ятимісячного мінімуму в 4,04%, а ринки оцінили вищу ймовірність зниження відсоткових ставок, навіть попри те, що мита, ймовірно, призведуть до різкого зростання інфляції в США.

Нафта, показник економічної активності, впала більш ніж на 2%, і ф'ючерси на нафту марки Brent досягли 73,3 долара за барель.

Ціна на золото сягнула рекордного максимуму, перевищивши 3200 дол за унцію, а японська єна підскочила більш ніж на 1% до 147,3 за долар, оскільки валютні трейдери шукали безпечний актив за межами долара США. Євро зріс на 0,6% до 1,0912 долара.

Щодо України, то міністерка економіки Юлія Свириденко вважає, що буде складно, але не критично.

Для нас діятиме загальне мито на 10%. Якогось окремого вищого мита, як от у Молдови 31% чи у ЄС 20%, щодо України немає. Скільки ми експортували до США у 2024 році? $874 млн, з яких $363 припадало на чавун і ще $112 млн — труби. Натомість ми купили в США товарів на суму $3,4 млрд.

Юлія Свириденко

Юлія Свириденко

Міністерка економіки України

Українські мита на американські товари досить низькі — на автомобілі ставка 10%, на вугілля і нафту — 0%. Тому зараз, каже Свириденко, в нас є шанси домовитись на інші умови.

Якщо все залишиться як є, то американське універсальне мито вдарить в основному по малих виробниках. Тому ми вже працюємо над тим, щоб для України були кращі умови.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?