3 липня Держдума країни-агресорки ухвалила рішення про призупинення участі своєї делегації у ПА ОБСЄ. На період призупинення участі в ПА ОБСЄ Росія вважатиме "юридично нікчемними" будь-які дії та зміни до правил процедури стосовно їхньої делегації.
Головні тези:
- Госдума РФ проголосувала за припинення участі російської делегації та відмову від внесків у бюджет ПА ОБСЄ.
- Російська сторона вимагає перегляду керівництва ПА ОБСЄ через їхні, на їхню думку, русофобські та дискримінаційні підходи
- Парламентська асамблея ОБСЄ визнала дії Росії проти України геноцидом та вимагає від країни-агресорки деколонізації.
Росіяни поскаржилася на “русофобські“ настрої членів ПА ОБСЄ
Так звана “Рада Федерації” та Держдума РФ ухвалили заяву про припинення участі російської делегації у Парламентській асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі. Таку цинічну позицію оприлюднила Держдума РФ.
Окрім того, у заяві зазначено, що на період призупинення участі, будь-які дії та зміни до правил процедури ПА ОБСЄ, які мають на меті "завдати шкоди російській делегації", вважатимуться "юридично нікчемними".
Однак, представники країни-агресорки все ж зауважили про готовність повернутися до роботи ПА ОБСЄ за умови перегляду її керівництвом і низкою держав-членів, як вони назвали, "русофобських та дискримінаційних підходів" до розв’язання проблем європейської безпеки.
ПА ОБСЄ визнала дії РФ проти України геноцидом і вимагає деколонізації
Парламентська асамблея ОБСЄ підтримала резолюцію, у якій визнала дії Росії геноцидом українського народу та заявила про необхідність деколонізації країни-агресорки.
Перші подробиці розкрив член парламентської делегації Павло Фролов.
Він звертає увагу на те, що саме у день відкриття літньої сесії в Бухаресті ПА ОБСЄ ухвалила резолюцію із засудженням 10-річної збройної агресії РФ проти України, якою визнала дії воєнно-політичного керівництва РФ та її збройних сил під час повномасштабного вторгнення геноцидом українського народу.
Ба більше, вказано, що цей документ визначає деколонізацію РФ "необхідною передумовою для встановлення міцного миру".