Рій дронів та робособака. В Україні провели тестування нових військових технологій
Категорія
Україна
Дата публікації

Рій дронів та робособака. В Україні провели тестування нових військових технологій

Михайло Федоров
Рій дронів

На полігоні Brave1 протестували 3 найочікуваніші технології для фронту.

Головні тези:

  • На полігоні Brave1 в Україні протестували 3 найочікуваніші військові технології.
  • У випробуваннях взяли участь 17 команд виробників, що представили свої нові розробки роїв дронів та керованих боєприпасів.
  • Використання роїв дронів та керованих боєприпасів підвищує ефективність бойових вильотів дронів-бомберів.
  • Україна вдалося перевиконати плани з виробництва дронів, виготовивши понад 1 млн дронів у 2024 році.
  • Створення сприятливих умов для розвитку оборонної індустрії спонукало до розширення виробництва дронів в Україні.

В Україні проводили тестування нових розробок для фронту

На полігоні Brave1 відбулося випробування нових українських розробок — роїв дронів та керованих боєприпасів, які планується поставити на озброєння у ЗСУ.

Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін.

Разом з Brave1, Міноборони, Мінцифри, Генштабом, Нацгвардією провели демонстраційні випробування нових українських розробок — роїв дронів та керованих боєприпасів.

Герман Сметанін

Герман Сметанін

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України

За інформацією Сметаніна, у випробуваннях взяли участь 17 команд виробників. Сім із них представили свої напрацювання технології рою дронів, 10 — керованих боєприпасів. Ці рішення були на різних стадіях готовності та показували різні підходи до вирішення завдань.

Як повідомив віцепрем'єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, рій дає змогу одному пілоту керувати цілою групою БпЛА. Дрони в рою можуть автономно виконувати місії завдяки роботі в групі. Керовані боєприпаси автоматично наводяться на ціль, коригуючи власний політ. Використання цих боєприпасів суттєво підвищує ефективність бойових вильотів дронів-бомберів.

Мінстратегпром працює не лише над кількістю необхідних Силам оборони виробів, але й над тим, щоб постачати у військо інноваційні рішення, які потрібні зараз та у найближчому майбутньому. Максимально ефективні, актуальні продукти розраховані на умови, в яких відбуваються військові дії.

Щоб виробники змогли це реалізувати, ми і зібрали всіх разом. Представники Міноборони й Генштабу побачили, що саме вміє український виробник, та дали свої рекомендації для покращення продуктів, — додав Сметанін.

Україна виробила понад 1 млн дронів у 2024 році

Україні вдалося перевиконати плани з виробництва дронів, про які наприкінці минулого року говорив колишній міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишин. Він заявляв, що у 2024-му в Україні планують виготовити мільйон FPV-дронів, понад 10 тисяч ударних дронів з середньою дальністю польоту та понад тисячу безпілотників з дальністю від тисячі кілометрів.

Про це повідомив перший заступник міністра оборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.

Цифри я називати не буду. Але всі ці показники по цьому напрямку, з цих номенклатур перевиконано. Це завдяки створенню сприятливих умов для розвитку в Україні оборонної індустрії за цим напрямком. Тобто Кабінетом міністрів були створені такі умови, які спонукали розширення виробництва, його масштабування і створення великої кількості приватних підприємств.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?