Росія масово готує "спеціалістів" для катування українських бранців — ГУР
Категорія
Світ
Дата публікації

Росія масово готує "спеціалістів" для катування українських бранців — ГУР

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
Російскька катівня

У Головному управлінні розвідки Міноборони розповіли, що в Росії діє система катувань українських військовополонених, за яку відповідають "окремі люди".

Головні тези:

  • Росія масово готує «спеціалістів» для катування українських бранців, розкритою Головним управлінням розвідки Міноборони.
  • Більше 95% звільнених українських військовослужбовців стали жертвами тортур та порушень міжнародного гуманітарного права від боку Росії.
  • Україна продовжує працювати над поверненням українських полонених і викрадених цивільних, не допускаючи систематичних катувань в полоні.
  • Українські військовополонені зазнають жорстокого обходження та катувань на всіх етапах утримання в російському полоні.
  • Звіт УВКПЛ підтверджує наявність катувань, що включають фізичні та психологічні тортури, що спрямовані на ламання особистості українських військовополонених.

Росія створила спеціальну систему катувань для українських бранців - ГУР

Про це заявив представник ГУР МО Андрій Юсов під час форуму "Геноцидальні практики РФ в Україні: від Голодомору до російсько-української війни".

За це (систему катувань – ред.) відповідають окремі люди. Так готують окремих "спеціалістів" – види тортур описані, і за ними вчаться. Це те, що не може собі уявити будь-який представник західної цивілізованої країни.

Андрій Юсов

Андрій Юсов

Представник ГУР МО

Він зазначив, що згідно з дослідженням ООН, понад 95% звільнених з російського полону військовослужбовців піддавались тортурам або зазнали наслідків інших порушень Міжнародного гуманітарного права та Женевських конвенцій.

У більшості випадків йшлось не про застосування сили з метою отримати інформацію. Це навмисні катування, щоб зламати опір людини, зламати особистість, принизити гідність та змусити відмовитись від всього, що цінне для цієї людини. Або зламати того, хто поруч із ним.

За його словами, структури, які відповідальні за моніторинг дотримання і захист Женевських конвенцій і гуманітарного права, фактично не працюють. Зокрема, йдеться про Міжнародний комітет Червоного Хреста, якого Росія не допускає до місць утримання, не залучає до підготовки й обміну.

Водночас і позиція МКЧХ, відверто кажучи, в багатьох випадках мала б бути значно більш проактивною. І там, де зафіксовано абсолютно кричущі приклади порушення Женевських конвенцій з боку РФ, про це має говорити не Україна як жертва, а ті структури, які відповідають за контроль дотримання й виконання Женевських конвенцій, чого в багатьох випадках немає.

Представник ГУР зазначив, що навіть в таких умовах Україна продовжує працювати над поверненням з неволі українських полонених захисників і викрадених цивільних. Так, за час повномасштабного вторгнення відбулось уже 58 обмінів: майже 4 тис. українців вдалося повернути додому.

На жаль, про тисячі інших іще йдуть перемовини. І за них треба боротися: і за військових, і за цивільних.

Українські військовополонені зазнають систематичних катувань на всіх етапах полону РФ

Згідно зі звітом УВКПЛ, росіяни систематично катують і жорстоко поводяться з українськими військовополоненими.

Із 174 опитаних військовополонених 169 свідчили, що знущання поширені під час допитів, прийому до місць утримання та щоденних процедур інтернування. Ці свідчення підтверджені іншими джерелами.

Катування включають побиття, електрошок, сексуальне насильство, удушення, тривале утримання в напружених позах, примусові фізичні вправи, позбавлення сну, імітацію страт і погрози.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Німеччина продовжує купувати російський СПГ

Газовоз
Джерело:  The Financial Times

Попри відмову від прямих поставок скрапленого газу з Росії, Німеччина продовжує купувати російський СПГ через порти інших країн ЄС. 

Головні тези:

  • Німеччина придбала значні обсяги російського СПГ через порт Дюнкерк у 2024 році, перевищуючи попередні закупівлі.
  • Країни ЄС, включаючи Німеччину, продовжують купувати рекордні обсяги російського СПГ через інші країни, уникаючи прямих поставок.
  • Відсутність прозорості на газовому ринку ЄС призвела до суперечок між країнами-членами щодо російського СПГ.
  • Компанія Sefe, яка купувала російський СПГ для Німеччини, не розкриває точні обсяги закупівель, що створює невизначеність у сфері імпорту.

Що відомо про закупівлю Німеччиною російського СПГ

Зазначається, що у 2024 році німецька компанія Sefe придбала 58 вантажів з російським СПГ, який поставлявся до французького порту Дюнкерк, що за обсягами у 6 разів перевищує, кількість закупленого Німеччиною російського СПГ у 2023 році.

Російський скраплений газ продовжують приймати порти Бельгії, Франції та Іспанії.

У цих країнах запевняють, що використовують лише незначну частину російського газу, який прибуває до їхніх портів, тоді як більша частина цього газу транспортується до інших країн ЄС.

Країни ЄС купляють рекордні обсяги російського СПГ
Завод з виробництва СПГ

У листопаді 2024 року Німеччина наказала своїм державним терміналам не приймати прямі вантажі російського СПГ.

Німеччина заборонила імпорт російського СПГ через свої порти. Але імпорт, який офіційно надходить з Франції та Бельгії, насправді частково складається з російського СПГ, що фактично “відбілює” цей газ. Кінцевий результат: усі залучені країни можуть стверджувати, що не несуть відповідальності за попит на російський СПГ, який усе ще зростає, — пояснює співробітник з питань енергетичної політики бельгійського аналітичного центру Bond Beter Leefmilieu Ангелос Кутсіс.

Які обсяги російського СПГ надходять до країн ЄС

У доповіді, співавторами якої є німецькі екологічні організації Deutsche Umwelthilfe і Urgewald та українська неурядова організація Razom We Stand, підкреслюється, що Німеччина все ще отримує від 3% до 9,2% газу з Росії через інші країни ЄС.

Відсутність прозорості на внутрішньому газовому ринку ЄС призвела до звинувачень між країнами-членами, що спровокувало бездіяльність щодо російського СПГ, оскільки жодна країна-член не відчуває повної відповідальності, — зазначається у матеріалі.

Газ, що транспортується з портів Бельгії, зазвичай маркований як “бельгійський газ” в офіційних німецьких базах даних, хоча Бельгія не має власного видобутку газу.

Компанія Sefe, яка належала російському “Газпрому” до її націоналізації у 2022 році, заявила, що не розголошує цифри продажів і тому не може ні підтвердити, ні спростувати висновки звіту. 

Sefe має довгостроковий контракт з російським проєктом “Ямал СПГ”, який очолює російська енергетична група “Новатек”, і, можливо, купувала деякі вантажі у трейдерів.

У жовтні Франція та дев'ять інших країн ЄС закликали публікувати інформацію про постачальників, які імпортують СПГ з Росії, та обсяги, що надходять до портів ЄС.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?