Вранці 13 квітня російські пропагандисти заявили про зупинення роботи української ЗАЕС, яка наразі знаходиться під окупацією РФ.
Що відомо про ситуацію на ЗАЕС
Окрім того, наголошується, що станом на ранок 13 квітня усі 6 блоків станції перебувають у стані «холодного зупину».
Що відомо про плани Путіна на ЗАЕС
Як вдалося дізнатися The Wall Street Journal, нелегітимний президент РФ Володимир Путін повідомив МАГАТЕ, що Кремль планує перезапустити українську Запорізьку АЕС, яка наразі перебуває під окупацією РФ.
За словами журналістів, нове рішення очільника Кремля є загрозою для української станції та підвищує ризики аварії.
Окрім того, наголошується, що Путін має намір повернути Запорізьку АЕС в експлуатацію вже у 2024 році.
Інсайдери ЗМІ припускають, що головна ціль диктатора, цілком ймовірно, полягає в тому, щоб повернути в експлуатацію хоча б один реактор.
Друга група українців, які перебувають за кордоном, зголосилася приєднатися до Сил оборони й 10 січня підписала контракти з ЗСУ.
Головні тези:
Друга група українців у Польщі приєдналася до ЗСУ, підписавши контракти з українським легіоном.
У розширенні географії вступників до легіону беруть участь українці з Польщі, Чехії, Литви, Словаччини, Данії та Німеччини.
Не тільки чоловіки, але і жінки долучаються до легіону, виявивши бажання служити у медичних та зв'язкових підрозділах.
У Польщі друга група добровольців підписала контракт із ЗСУ
Скільки людей цього разу підписали контракти, керівництво Українського легіону не озвучує, однак стверджує, що це вдвічі більше, ніж минулого разу — 12 листопада 2024 року. Серед добровольців є три жінки.
За словами генерального консула України в Любліні Олега Куця, після підписання перших контактів до рекрутингового центру був сплеск анкет. Зараз їх близько 1300.
Представник командування Українського легіону Петро Горкуша уточнив, що жінки виявили бажання проходити службу в Українському легіоні на посадах медичних працівників та у підрозділах звʼязку.
Добровольці, які сьогодні долучилися до Сил оборони, — з Польщі, Чехії, Литви, Словаччини, Данії Німеччини. Наймолодшому з них 20 років, найстаршому 55, уточнює видання.
Добровольці активно записуються до Українського легіону у Польщі
До Українського легіону в Польщі загалом надійшло вже понад тисячу заяв. Очікується, що набір до другого підрозділу буде масштабнішим, ніж до першого.
Про це заявив посол України в Польщі Василь Боднар в ефірі телемарафону.
За його словами, наразі розширюється інформкампанія щодо діяльності легіону у різних країнах. Також ведеться боротьба з російськими фейками і роз'яснюються деталі того, як функціонує цей підрозділ.