Росія розшукує суддю МКС Акане. Вона видала ордер на арешт Путіна
Категорія
Політика
Дата публікації

Росія розшукує суддю МКС Акане. Вона видала ордер на арешт Путіна

Росія розшукує суддю МКС Акане. Вона видала ордер на арешт Путіна
Джерело:  online.ua

Міністерство внутрішніх справ Росії оголосило в розшук суддю Міжнародного кримінального суду Томоко Акане. Саме вона видала ордер на арешт президента РФ Володимира Путіна та дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової.

Джерело: РБК

Росія видала ордер на арешт судді МКС Томоко Акане

Томоко Акане. Японка. Розшукується за статтею КК Росії, — йдеться в базі МВС РФ.

За якою саме статтею – у картці розшуку не зазначається.

11 травня у Слідчому комітеті РФ заявили, що готуються оголосити в розшук суддів Міжнародного кримінального суду (МКС), які видали ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна і дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової через незаконну депортацію українських дітей.

Слідчий комітет Росії заочно висунув звинувачення та оголосив у розшук прокурора МКС Каріма Хана та суддю Сальваторе Розаріо, які видали ордери на арешт Путіна та Львової-Бєлової.

Ордер МКС на арешт Путіна було видано у березні 2023 року

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

Якщо вони виїдуть за територію Росії в країни, які є учасниками МКС та ратифікували Римський статут, їх повинні заарештувати та передати до суду.

Речниця російського МЗС Захарова заявила:

Ордер МКС на арешт Путіна не матиме для Росії жодного значення, адже країна не є учасницею Римського статуту та не зобов'язана дотримуватися рішень МКС.

Головний прокурор МКС Карім Хан уточнив, що ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової, виданий Міжнародним кримінальним судом, не має строку давності.

Читайте також:

Категорія
Економіка
Дата публікації

Євросоюз готує "план Б" для збереження санкцій проти РФ

Євросоюз
Джерело:  Радіо Свобода

Як стверджує редактор "Радіо Свобода" з питань Європи Рікард Джозвяк, юристи у Європейському Союзі уже активно працюють над "планом Б", який дасть можливість обійти вето Угорщини на продовження у червні санкцій проти країни-агресорки Росії.

Головні тези:

  • Європейські санкції складаються з рішення і постанови.
  • Цей момент хочуть використати, щоб обхитрити Орбана та його команду.

Що відомо про новий план ЄС

Як вдалося дізнатися журналісту, вперше про цю ідею заговорили ще під час переговорів перед березневим продовженням санкцій.

Попри це, досі залишаються сумніви, наскільки вона є вдалою з юридичної точки зору.

Що важливо розуміти, європейські санкції де-факто складаються з двох документів: рішення і постанови.

Рікард Джозвяк звертає увагу на те, що тексти є практично однаковими і діють разом (країни узгоджують та ухвалюють рішення, яке виконується через постанову).

Саме дію постанови потрібно одноголосно продовжувати кожні шість місяців — але не рішення: рішення залишається чинним, доки не збереться кваліфікована більшість голосів для його скасування.

За словами авторів нового плану, саме це можна використати для того, щоб проігнорувати блокування Угорщиною продовження дії постанови і залишити санкції чинними.

Що важливо розуміти, це рішення розглядають як "тимчасовий і крайній захід", оскільки угорський лідер Віктор Орбан та його поплічники можуть подати до суду.

Саме тому у Євросоюзі усвідомлюють, що юридично рішення не є бездоганним.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?