Росія втратила в Україні понад 900 елітних військових фахівців
Категорія
Світ
Дата публікації

Росія втратила в Україні понад 900 елітних військових фахівців

Росія втратила в Україні понад 900 елітних військових фахівців
Джерело:  online.ua

ЗМІ з’ясували, що за шість місяців війни в Україні, РФ втатила понад 900 елітних фахівців, - спецназівців, морських піхотинців, льотчиків та десантників. На їхню підготовку пішли роки зусиль та мільйони доларів.

Джерело: BBC

РФ втратила майже тисячу елітних бійців

ВВС вдалося встановити загибель 151 військовослужбовця спецназу ГРУ, майже кожен четвертий з них – офіцер.

Судячи з некрологів, що публікуються, найбільші втрати в ході вторгнення в Україну зазнала 22-а гвардійська бригада спецназу. Загинуло щонайменше 30 військовослужбовців бригади, зокрема чотири офіцери - командира роти (при цьому у складі бригади всього чотири роти спецназу), - пише видання.

Також відомо про загибель 245 співробітників Росгвардії, більшість із них були частиною підрозділів особливого призначення (загони спецназу, СОБР та ОМОН), майже кожен четвертий мав офіцерське звання.

З відкритих даних відомо, що загинули 20 співробітників ФСБ та ФСТ, серед загиблих є співробітники найзасекреченіших підрозділів.

Також видання повідомляє про 67 загиблих військових льотчиків, включаючи штурманів та бортмеханіків.

Екіпажі бойових літаків та гелікоптерів – еліта будь-якої армії світу, а підготовка одного льотчика-снайпера може займати 15-17 років, - пише видання.

ВВС зазначає, що загальновійськові підрозділи ЗС РФ виявилися не готовими до штурмових дій.

Причому мала частина – концептуально, через нестачу у штаті важкої техніки, а набагато більша – технічно, через банальне невміння вести ближній бій зі стрілецькою зброєю .

У результаті основна тяжкість боїв у перші тижні війни лягла на загони ВДВ, які понесли великі втрати.

На думку експертів, компенсувати втрату всіх цих фахівців Росії буде проблематично.

Читайте також:

Категорія
Політика
Дата публікації

Як у Росії. Влада Словаччини намагається ухвалити закон про "іноагентів"

Фіцо
Джерело:  Politico

Уряд Словаччини намагається проштовхнути через парламент поправки до законодавства, які за своїм змістом фактично дорівнюють російському закону про "іноземних агентів" та його грузинському аналогу.

Головні тези:

  • Уряд Словаччини хоче ухвалити закон про іноагентів, схожий на російський, що викликає масові протести серед громадян.
  • Проект закону розглядається у другому читанні в парламенті, а європейські органи висловлюють своє обурення цими законодавчими змінами.

У Фіцо хочуть ухвалити свій закон про”іноагентів”

Тисячі словаків вийшли на марш проти цих законодавчих змін. Вуличні акції протесту відбулися у Братиславі, Кошице та інших містах.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо вже давно намагається підкорити неурядові організації та незалежні ЗМІ. Ще у 2023 році він пообіцяв запровадити закон, який би визначав їх як іноземних агентів, якщо вони отримують фінансування з-за кордону.

Станом на сьогодні відповідна поправка до закону перебуває у другому читанні в парламенті. Голосування за неї має відбутися наступного тижня.

Нещодавно Європейська комісія попередила уряд Словаччини про неприпустимість ухвалення закону і про неминучість заходів Брюсселя у відповідь. Численні неурядові та правозахисні організації, включно з Amnesty International, теж засудили законопроєкт.

Люсія Стасселова з ініціативи "Мир Україні", яка організовує протести по всій країні, назвала закон "інструментом системного демонтажу громадянського суспільства".

Цей закон скопійований з Росії, де подібне законодавство використовується для знищення незалежних організацій, ув'язнення опозиційних діячів, примусу до мовчання ЗМІ та репресій. Ми не дозволимо Словаччині піти цим шляхом.

Сам прем’єр Фіцо сказав, що поважає право людей на протест, але заперечив, що він копіює російський досвід придушення інакомислення.

Проєкт закону про неурядові організації не має нічого спільного з російським, американським чи ізраїльським законодавством. У них (опозиційно налаштованих громадян – ред.) закінчилося, проти чого протестувати, тож тепер вони просто вигадують ще одну брехню.

Роберт Фіцо

Роберт Фіцо

Прем’єр-міністр Словаччини

Як зазначає Politico, Угорщина ухвалила подібний закон у 2017 році, але була змушена його скасувати у 2023 році після того, як Суд Європейського Союзу визнав його незаконним.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?