Російські війська відходять від Харкова до Ізюма — Генштаб
Категорія
Україна
Дата публікації

Російські війська відходять від Харкова до Ізюма — Генштаб

Російські війська відходять від Харкова до Ізюма — Генштаб
Джерело:  online.ua

Росія зосереджує зусилля на забезпеченні відходу своїх підрозділів від Харкова та недопущенні виходу підрозділів Сил оборони в тил російського угруповання військ в районі міста Ізюм.

Джерело: Генштаб ЗСУ

РФ продовжує наступ на сході України

На Слобожанському напрямку основні зусилля противник зосереджує на забезпеченні відходу своїх підрозділів від міста Харкова та недопущенні виходу підрозділів Сил оборони в тил російського угруповання військ, зосередженого в районі міста Ізюм. Підрозділи противника обстрілювали позиції наших військ в районах населених пунктів Петрівка, Питомник, Руські Тишки та Тернова, - повідомили в Генштабі.

На Слов’янському напрямку противник основні зусилля зосереджував на наступі в районі населеного пункту Богородичне, успіху не мав. Вів артилерійські обстріли по районах населених пунктів Нова Дмитрівка і Краснопілля. Здійснив авіаудари по районах населених пунктів Долина та Адамівка.

За інформацією Генштабу, на Донецькому і Таврійському напрямках ворожі підрозділи продовжують обстрілювати наші війська. Окупанти намагалися встановити контроль над населеними пунктами Новоселівка Друга, Кам’янка, Мар’їнка і Новомихайлівка.

На Лиманському напрямку ворог безуспішно намагається закріпитись в районі населеного пункту Олександрівка.

На Сєвєродонецькому напрямку здійснює активний вогневий вплив в районі населеного пункту Рубіжне.

На Бахмутському напрямку противник вів штурмові дії у напрямках населених пунктів Золоте та Комишуваха, успіху не мав. Здійснює обстріли населених пунктів Тошківка та Оріхове.

На Авдіївському напрямку, за підтримки артилерії, веде наступальні дії у напрямках населених пунктів Кам’янка та Новоселівка, успіху не має.

У Маріуполі основні зусилля окупанти зосереджували на блокуванні наших підрозділів в районі заводу “Азовсталь”, продовжують обстріли.

Читайте також:

Категорія
Економіка
Дата публікації

Мита Трампа. Світова організація торгівлі озвучила тривожний прогноз для економіки

Трамп
Джерело:  CNBC

Світова організація торгівлі (СОТ) попередила, що перспективи світової торгівлі "різко погіршилися" після запровадження президентом США Дональдом Трампом мит.

Головні тези:

  • СОТ попереджає про різке погіршення перспектив світової торгівлі після застосування мит Трампом.
  • Очікується падіння торгівлі товарами на 0,2% у зв'язку з ростом тарифів і невизначеністю торгівельної політики.
  • Північна Америка може зазнати особливо різкого зменшення експорту на 12,6% через мита.

СОТ озвучила тривожний прогноз для світової економіки

Перспективи світової торгівлі різко погіршилися через різке зростання тарифів і невизначеність торгівельної політики, — йдеться у звіті СОТ.

У СОТ, з урахуванням нині чинних митних тарифів та 90-денної паузи, очікують падіння торгівлі товарами на 0,2% цього року, на відміну від зростання у жовтневому прогнозі.

При цьому очікується, що падіння буде особливо різким у Північній Америці, де цього року експорт скоротиться на 12,6%.

СОТ також попередила про "серйозні ризики зниження", включно з застосуванням "взаємних" тарифів і більш широкі наслідки політичної невизначеності, "що може призвести до ще більш різкого падіння світової торгівлі товарами на 1,5%", що особливо боляче вдарить по експортоорієнтованих, найменш розвинених країнах.

За словами СОТ, тарифні зміни відбулися після сильного для світової торгівлі 2024 року, протягом якого торгівля товарами зросла на 2,9%, а торгівля комерційними послугами збільшилася на 6,8%.

Якщо взаємні тарифи будуть введені в дію, зростання світової торгівлі товарами скоротиться ще на 0,6 відсоткового пункту, створюючи особливі ризики для найменш розвинених країн, тоді як поширення невизначеності торгівельної політики скоротить зростання ще на 0,8 відсоткового пунктів.

Взяті разом, взаємні тарифи та поширення невизначеності торгівельної політики призведуть до скорочення обсягу світової торгівлі товарами на 1,5% у 2025 році.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?