Американські дослідники Декер Евелет та Джеффрі Льюїс за допомогою супутникових знімків виявили ймовірне місце розгортання російської крилатої ракети "Буревісник" із ядерним двигуном. Раніше нелегітимний президент Росії Володимир Путін називав саме "Буревісник" нібито здатним обходити всі системи протиракетної оборони.
Головні тези:
- Дослідники виявили можливе місцезнаходження ядерної ракети “Буревісник” РФ за допомогою супутникових знімків.
- Ця ракета нібито має найбільшу дальність польоту серед теперішніх систем і може обійти протиракетну оборону.
- За даними експертів, з 2016 року відбулись щонайменше 13 випробувань “Буревісника”, де лише два були частково успішними.
- Після невдалих випробувань ракети стався вибух і загинули п'ять людей.
“Буревісник” знаходиться у Вологодській області
Евелет, аналітик дослідницької та аналітичної організації CNA, разом із Льюїсом з Інституту міжнародних досліджень Міддлбері в Монтереї проаналізував супутникові знімки компанії Planet Labs за 26 липня та ідентифікував будівництво нових об’єктів біля сховища ядерних боєголовок у районі військового містечка Вологда-20.
I've been at it again. Russia is building a deployment facility likely for the operation of the Burevestnik nuclear cruise missile at a nuclear warhead storage facility outside Vologda. https://t.co/XoOFeCFbup
— Decker Eveleth (@dex_eve) September 2, 2024
Він розповів Reuters, що цей об’єкт, розташований за 475 км на північ від Москви, "призначений для великої стаціонарної ракетної системи, а єдиною великою стаціонарною ракетною системою, яку вони (Росія — ред.) зараз розробляють, є "Буревісник".
Евелет і Льюїс вважають, що розгортання "Буревісника" під Вологдою, де розташовані ядерні заряди, дозволить російським військовим швидко запустити зброю в разі потреби.
Ядерна ракета “Буревісник”: що відомо
Про систему 9М370 "Буревісник", яку НАТО ідентифікує як SSC-X-9 Skyfall, уперше стало відомо у 2018 році.
Тоді російський диктатор Путін хвалився, що вона має майже необмежену дальність польоту і може обійти американську протиракетну оборону, але експерти ставлять під сумнів такі твердження.
За даними правозахисної Ініціативи з протидії ядерній загрозі (NTI), з 2016 року відбулись щонайменше 13 випробувань "Буревісника", з яких лише два були частково успішними.
Під час одного з невдалих випробувань у 2019-му, коли намагались забрати незахищений ядерний реактор, стався вибух і загинули щонайменше п’ять людей.
Про технічні характеристики "Буревісника" також відомо небагато. Сам Путін бахвалився, що ракета нібито має майже необмежений радіус дії, хоча експерти називають число у 23 тис км. Крім того, вони вважають, що "Буревісник" летітиме на дозвуковій швидкості, тож його зможуть зафіксувати в польоті.