СБУ підірвала ще один потяг на залізниці в Бурятії — ЗМІ
Категорія
Події
Дата публікації

СБУ підірвала ще один потяг на залізниці в Бурятії — ЗМІ

Вибух

В результаті спецоперації Служби безпеки України на Байкало-Амурській залізничній магістралі у РФ вибухнув ще один потяг із паливом.

Що відомо про другу спецоперацію у РФ

Підрив став другим етапом спецоперації СБУ із виведення з ладу цієї важливої залізничної магістралі. Її росіяни використовують у тому числі й для військової логістики.

Так, перший вантажний потяг вибухнув безпосередньо в Північномуйському тунелі. Для продовження руху росіяни почали використовувати об'їзний шлях, що проходить через "Чортів міст".

Саме на це і розраховувала СБУ: під час проїзду потяга по цьому високому 35-метровому мосту спрацювали закладені в нього вибухові пристрої, - повідомили джерела.

Як пишуть російські Телеграм-канали, від вибуху загорілось 6 цистерн. Щоб гасити пожежу приїхав навіть пожежний потяг.

Що відомо про "Чортів міст"

Чортів міст - напівкруглий віадук на Північному обході Байкало-Амурської магістралі. Був побудований в 1986 році, але постійний рух поїздів почався в 1989. Проходить над річкою Ітикіт. Висота досягає 35 метрів.

Розташований на характерних двоярусних опорах, єдиний у Росії міст такої конструкції. За даними з відкритих джерел, міст дещо розгойдується при проходженні по ньому важких потягів (з 2002 року такі по мосту не ходять, ходять тільки робочі поїзди, основний рух йде по Північному тунелю). Тож він користується "недоброю славою у машиністів", що побоюються проїжджати мостом.

Нагадаємо, 30 листопада джерела повідомили про вибух на Байкало-Амурській магістралі, яка знаходиться в Бурятії. Це була вдала операція СБУ, яка паралізувала єдиний серйозний шлях залізничного сполучення між РФ та Китаєм. Він використовується, зокрема, для військових поставок.

Мова йшла про вибух у Північномуйському тунелі. За даними джерела, під час руху вантажного поїзда в тунелі спрацювали чотири вибухових пристрої. У РФ же спочатку казали, що в тунелі нібито сталася пожежа через "замикання кабельної мережі".

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?