СБУ показала зрадників, які навели "Іскандер" на кафе в селі Гроза
Категорія
Україна
Дата публікації

СБУ показала зрадників, які навели "Іскандер" на кафе в селі Гроза

СБУ
Удар РФ по Грозі

Службі безпеки України "по гарячих слідах" вдалося вийти на двох зрадників, які скоригували російський ракетний удар по кафе у селі Гроза на Харківщині 5 жовтня.

Хто навів російську ракету на село Гроза

Як повідомляє пресслужба СБУ, зрадниками виявились двоє місцевих жителів – 30-річний Володимир Мамон та його молодший брат 23-річний Дмитро Мамон.

Варто зазначити, що під час тимчасової окупації регіону вони перейшли на бік ворога.

За це фігуранти отримали "посади" у лавах окупаційного "управління внутрішніх справ військово-цивільної адміністрації Харківської області". Там одного з них призначили "водієм конвойної групи", іншого – "інспектором дорожньо-патрульної служби".

СБУ вдалося дізнатися, що напередодні звільнення регіону обидва зрадники разом із родинами втекли до РФ, де продовжили працювати на ворога.

Весь цей час зрадники займалися формування власної мережі інформаторів на підконтрольній Україні території.

У своїх злочинних цілях вони використовували родичів, сусідів та знайомих зрадників з деокупованих міст та селищ Харківської області.

Під виглядом дружніх розмов та листувань у месенджері зрадники випитували у людей відомості про дислокацію ЗСУ, а також масові заходи на території регіону.

Від початку жовтня цього року обидва фігуранти почали збирати інформацію про заплановане перепоховання загиблого українського захисника у селі Гроза. При цьому вони розуміли, що внаслідок ворожої атаки обов'язково загинуть мирні мешканці – їх знайомі з села Гроза, зокрема й ті, хто надавав їм інформацію.

Вивідавши у місцевих мешканців точну адресу та час проведення мирного заходу, Володимир Мамон передав ці дані ворогу.

Як відомо, в результаті ракетного удару РФ 5 жовтня в селі Гроза загинули 53 мирних жителі, серед них – малолітня дитина. Ще шестеро цивільних були поранені.

Що наразі інкримінують зрадникам

Враховуючи той факт, що обидва злочинці переховуються на території країни-агресорки, тривають комплексні заходи для встановлення їхнього місцезнаходження та покарання.

У СБУ офіційно підтвердили, що уже склали обом фігурантам підозри в державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб.

Крім того, злочинні дії Володимира Мамона додатково кваліфіковані за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України (пособництво у вчиненні порушень законів та звичаїв війни, поєднаних з умисним вбивством, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

Категорія
Світ
Дата публікації

Французька політикиня Ле Пен визнана винною у розтраті коштів ЄС

Ле Пен
Джерело:  The Guardian

Лідерку ультраправої партії Франції "Національне обʼєднання" Марін Ле Пен, а також ще вісьмох депутатів Європарламенту визнали винними у розтраті коштів Європейського союзу (ЄС). Тепер під питанням її участь у президентських виборах.

Головні тези:

  • Марін Ле Пен та вісім депутатів Європарламенту визнані винними у розтраті коштів ЄС, що може позначитися на іхній подальшій кар'єрі та участі у президентських виборах.
  • Ле Пен відома своєю антиіміграційною риторикою та негативним ставленням до Євросоюзу.
  • Після проросійської позиції Ле Пен отримала критику і втратила підтримку серед електорату внаслідок вторгнення Росії в Україну.

“Подружка Путіна” Ле Пен отримала вирок суду

Про вироки кожному з підсудних буде повідомлено окремо.

Зазначається, що підсудні не були звинувачені у привласненні коштів, а скоріше у їх використанні на користь своєї партії.

Розслідування також показало, що це були не адміністративні помилки ... а розкрадання в рамках системи, створеної для скорочення витрат партії, — заявив суддя.

The Guardian додає, що суд постановив, що Ле Пен заборонено балотуватись на державні посади. Водночас суддя поки що не повідомив, протягом якого терміну діятиме заборона.

Окремо варто додати, що наступні президентські вибори у Франції відбудуться у 2027 році.

Марін Ле Пен — французька політикиня, лідерка правопопулістської партії "Національне об'єднання" (раніше "Національний фронт"). Вона відома своєю антиіміграційною риторикою, євроскептицизмом і намаганнями змінити імідж партії, яку раніше очолював її батько Жан-Марі Ле Пен.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Ле Пен зазнала критики через її давню проросійську позицію. Вона підтримувала тісніші відносини з Москвою.

Згідно з опитуванням, яке проводилось у середині грудня 2024-го, Ле Пен мала від 35 до 38% підтримки електорату.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?