Служба безпеки та Національна поліція ліквідували ще чотири схеми ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон. Організатором оборудок загрожує до дев'яти років тюрми.
Головні тези:
- СБУ та Нацполіція ліквідували ще чотири схеми ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон.
- Організаторам загрожує до дев'яти років тюрми за підтримку ухилянтів через виготовлення фіктивних документів.
- Затримано 5 організаторів, серед яких тренер з боксу та студент, які планували 'заробити' на призовниках для підприємства критичної інфраструктури.
- У Києві, Хмельниччині, Запоріжжі та Прикарпатті затримано підозрюваних у реалізації схем ухилення від мобілізації.
- Затриманим оголошено підозру за незаконне переправлення осіб, пособництво та зловживання впливом.
Ще 5 організаторів схем ухилення від мобілізації затримані
За суми до 20 тисяч доларів США вони допомагали ухилянтам уникнути призову і втекти за межі України на підставі фіктивних документів.
Так, у Києві затримано 35-річного тренера з боксу, а також столичного студента, які планували "заробити" на працевлаштуванні призовників на підприємство критичної інфраструктури. Мова йде про один з найбільших поліграфічних компаній Київської області, яка має можливість бронювати своїх працівників.

Щоб реалізувати оборудку ділки залучили особисті зв’язки у компанії. Наразі встановлюються всі особи, причетні до "схеми".
На Хмельниччині підозру оголосили заступнику начальника обласного територіального центру комплектування (ТЦК). Останній продавав військовозобов’язаним фіктивні довідки про розлад психічного здоров’я.
У Запоріжжі затримано місцевого жителя, коли він брав гроші за фіктивний висновок військово-лікарської комісії (ВЛК) щодо непридатності до служби за станом здоров'я.
На Прикарпатті затримано 66-річного ділка, який через зв'язки МСЕК продавав довідки про інвалідність.

Затриманим повідомлено про підозру за:
ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 332 — замах на незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене організованою групою;
ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 368 — пособництво у прийнятті пропозиції, обіцянки або одержанні неправомірної вигоди службовою особою;
ч. 2, 3 ст. 369-2 — зловживання впливом.
Зловмисникам загрожує до 9 років тюрми.
Антирекорд: ДПСУ затримала 48 ухилянтів в одному КамАЗі
За оперативною інформацією, охоронці держрубежу з використанням безпілотника простежили рух порушників та на околиці села Чорна Подільського району зупинили вантажівку.
Автомобіль марки "КамАЗ", попри відсутність будь-яких умов для перевезення людей, "під верх" був "забитий" чоловіками.
Всього фігуранти кримінальної справи намагалися незаконно доставити до Молдови через придністровський сегмент 48 чоловіків призовного віку (за даними поліції — з різних регіонів України, віком від 21 до 48 років).
Оперативники ДПСУ встановили, що вартість такої "комфортабельної" поїздки складала 150 тисяч гривень з кожного "клієнта". Вказану суму останні мали сплатити організатору — адміну одного з телеграм-каналів, у разі їх успішного переправлення.